Кадзуо Ісіґуро – лауреат Нобелівської премії з літератури

Настояща К.В., кандидат соціологічних наук, доцент

Лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2017 році став британський письменник японського походження Кадзуо Ісіґуро – автор романів “Залишок дня”, “Не відпускай мене” і “Похований велетень”.

Його ім’я оголосили в прямому ефірі на офіційному сайті премії. Нагороду присудили за те, що Ісіґуро у своїх “романах незвичайної емоційної сили розкрив прірву під ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом”.

Урочиста церемонія вручення нагороди пройде 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля, в Стокгольмі. Розмір премії у 2017 році збільшено до 9 мільйонів шведських крон – 1,12 мільйона доларів.

Ісіґуро народився 8 листопада 1959 року в Японії, однак уже в 1960 році його батьки переїхали до Великобританії. Його літературна кар’єра почалася в 1981 році з опублікування трьох оповідань в антології Introduction 7: Stories by New Writers. У 1983 році, незабаром після виходу його першого роману, Ісіґуро висунули на грант як одного з “Найкращих молодих британських письменників”. Таку ж нагороду він отримав і в 1993 році.

Перший роман “Там, де в серпанку пагорби” оповідає про Ецуко, вдову з Японії, яка живе в Англії. Після самогубства дочки її переслідують спогади про руйнування і відновлення Нагасакі. У другому романі “Художник хиткого світу” Ісіґуро досліджує ставлення японців до Другої світової війни. Цей роман став книгою року у Великій Британії.

Зустріти виклик кожної нової епохи можна лише відкинувши старі, часом дорогі серцю порядки. 
Кадзуо Ісіґуро “Залишок дня”

Третій роман Ісіґуро “Залишок дня” – це монолог-спогад літнього англійського дворецького на тлі згасання традицій, світової війни і підйому фашизму. Роман отримав Букерівську премію. На думку критиків, Кадзуо Ісіґуро написав “один з найбільш англійських романів XX століття”.

У 1995 вийшов роман Ісіґуро “Невтішні”. Він наповнений численними літературними і музичними алюзіями. Наступний роман “Коли ми були сиротами” розповідає про приватного детектива з Шанхаю, який розслідує таємниче зникнення його батьків 20 років тому.

Ісіґуро є сценаристом оригінальних фільмів для телебачення та членом Королівського товариства літератури. Його твори перекладені більш ніж на 30 мов світу.

Кадзуо Ісіґуро живе в Лондоні з дружиною і дочкою. Його передостанній роман “Не відпускай мене” ввійшов до списку 100 найкращих англійських романів усіх часів за версією журналу “Тайм”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.