Львівська газета

Божевільна ідея: самозабезпечення пенсії

У статті “Пенсійна реформа: новації та виклики” від 8 листопада 2017 року Леонід Чупрій пише про позитивну тенденцію реформування пенсійного бізнесу в Україні. Автор констатує зpocтaння мiнiмaльнoї пeнciї: “Восени в Укpaїнi змiнивcя мiнiмaльний poзмip пeнciї. Iндeкcaцiю провели поза рамками пенсійної реформи. Мiнiмaльну пeнciю підвищили нa 60 гpивeнь – з 1312 дo 1372 гpн, a згодом іще нa 140 гpн – дo 1452 гpн. З 2018 poку саме такі пeнciї отримуватимуть жiнки з 25-річним cтaжем та чoлoвiки з 30-річним”.

Попри весь позитив пенсійного реформування, варто зробити деякі розрахунки відповідно до офіційної статистики, аби бути й надалі позитивістом. Мінімальна пенсія у 2005 році становила 332 гривні, один долар тоді коштував 5,3 гривні. Отже, у 2005 році мінімальна пенсія була приблизно 63 долари. Цьогоріч після підвищення пенсіонери отримують аж … 51,3 долара. Різниця в “поліпшенні” становить приблизно 12 доларів.

Для порівняння, у Польщі середня пенсія становить 460 доларів. На заслужений відпочинок поляки йдуть в 65 років (жінки в 60). З березня 2017 року мінімальна пенсія в Польщі становить 1 тисячу злотих (365 доларів). 

А ось вам божевільна ідея: може нам відмовитися від державних пенсій і перейти до самостійного забезпечення старості? Тим паче, що не кожен середньостатистичний житель України доживає до пенсійного віку. Чому б гроші, які ми віддаємо до Пенсійного фонду, не вкладати у будь-який банк під річний відсоток з певними гарантіями від держави? Сума коштів, відрахованих у Пенсійний фонд за 30 років, є величезною, не кажучи про гроші, що йдуть на адміністрування центрального апарату Пенсійного фонду та його численних відділень по Україні. А це все наші гроші. Це ж, напевно, так демократично і … ефективно для тих, хто працює.

Більше про пенсійну реформу читайте у публікації:
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: НОВАЦІЇ ТА ВИКЛИКИ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.