Соціальне відчуження українця і держави.

Ми вправі вимагати від провладного істеблішменту дати українцям можливість реалізувати себе, використовуючи свої таланти, майстерність та навички, право на гідну працю і гідну оплату праці. Реальне створення соціально орієнтованої економіки в Україні є ускладненим через низку причин, зокрема: технічне відставання, Продовжити Читання…

Читати далі…

Неелітарна нація

Якщо вірити вивіскам і рекламі на вулицях, то можна подумати, що Україна дуже “елітарна”: “елітні” ресторани й готелі, клуби і автомобілі, вина і сири, одяг і навіть “секонд хенд”. Було б смішно, якби не усвідомлення того, що в нашій країні немає національної еліти. Тому український народ, навіть маючи вже свою державу залишається велетнем на глиняних ніжках і з дрібною головою. Маси у цілому світі скрізь і завжди прагнуть тільки спокою і співіснування, але теж скрізь і завжди у цілому світі тільки зусилля дещиці створює енергію, рух і зміни. Саме ця “дещиця” і є тією елітою, якої немає в Україні.

Читати далі…

Синтезування культів Землі та небесних світил у курганах проходження V-III тисячоліття до н.е. (Частина 1)

Крім мегалітичних гробниць, характерними культовими спорудами V-ІІІ тисячолітті до н.е. були так звані кургани проходження, названі так тому, що в особливі дні літнього та зимового сонцестояння у внутрішню камеру таких курганів проходив тонкий, як лезо кинджала, промінь світла. Це символізувало містичний шлюб Матері-Землі і сонячного божества – підключення енергетики Землі до космічних енергій всесвіту. Пропонуємо читачу серію статей про ці унікальні споруди.

Читати далі…

Теорія соціальної стратифікації та диференціація різних груп населення

Для aнaлiзу coцiaльнoї cтpуктуpи i coцiaльних пpoцeciв викopиcтoвують тeopiї coцiaльнoї cтpaтифiкaцiї. Вчeнi зaзнaчaють, щo для cтaбiльнocтi дeмoкpaтiї cтpaтифiкaцiйний пoдiл мaє бути нe дужe гocтpим, ocкiльки piзкa пoляpизaцiя нaceлeння нa бaгaту мeншicть тa мaлoзaбeзпeчeну й бiдну бiльшicть, зa нeвиcoкoї чacтки cepeдньoзaбeзпeчeних i зaмoжних людeй, є чинникoм coцiaльнoї нaпpужeнocтi й пoлiтичнoї нecтaбiльнocтi.

Читати далі…

Капіталізація майбутнього або попереджуюче управління: роздуми про нооскоп Антона Вайно

Інтернет-простір зробив життя сучасної цивілізації відкритим як ніколи. Велика частка транзакцій здійснюється в Інтернет-просторі, а паперову бухгалтерію змінив інтернет-банкінг. Той, хто володіє сервером, володіє і всією фінансовою інформацією про своїх клієнтів. Тож можемо зрозуміти навіщо була потрібна державна кампанія з формування дата-центрів на території РФ і створення внутрішньої платіжної системи. Інформація про те, хто і за що платить, може дати суб’єкту управління значно більше відомостей про соціум та людину, аніж найбільш достовірне соціологічне дослідження.

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.

Шановний читачу, ця стаття є продовженням попередньої публікації “ДУХОВНА ЕВОЛЮЦІЯ ЛЮДСТВА В АСТРОНОМІЧНУ ДОБУ ТЕЛЬЦЯ”. Характерні риси культової архітектури V – III тисячоліття до н.е. – прагнення до гігантоманії, домінування кам’яної маси, відсутність динаміки, скерованість на вічність, обумовлені домінуючими релігійно-світоглядними ідеями Продовжити Читання…

Читати далі…

ЧИ ПОТРІБНІ РЕФОРМАМ КОРЕКЦІЇ?

Зазвичай децентралізація системи державного управління в Україні розуміється як передача повноважень від “центру” на “місця”. Насправді ж це делегування не завжди підкріплене фінансовими можливостями і належними механізмами реалізації накопичених коштів.

Читати далі…

Проблема ідеології навчання державних управлінців

У сучасних умовах глобалізованих систем актуальною постає проблема підготовки ефективних державних управлінців. Попри досягнення, які існують в науці державне управління, все ж слід зазначити, що практика (реформування державного управління) не готова до сприйняття наукових продуктів. Очевидно, для того, аби цей Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Гіпогей Хал-Сафліені (Частина 1)

Синтез культу Матері-Землі та Сонця яскраво виявився у підземних та наземних структурах, зведених у IV – III тисячолітті до н.е. на острові Мальта. На відносно невеликій території острова розташовано 28 мегалітичних святилищ. Це спонукає до думки, що в IV – III тисячолітті до н.е. Мальта була великим релігійним центром, який обслуговував населення всього Середземномор’я. Найграндіознішою мегалітичною поховальною структурою дописемного людства є гіпогей (дослівно з грецької – “нижче рівня землі”, “під землею”) Хал-Сафліені (Hal-Saflieni), зведений у природній вапняковій скелі на острові Мальта на території сучасного міста Паола.

Читати далі…

CORRUPTION FOREVER?!

Корупція, де б вона не коїлася – у Єгипті, Римі чи Іудеї, сягає майже початку історії людської цивілізації. Достатньо розглянути античну спадщину, присвячену проблемам будівництва держави і політики, аби зрозуміти, що слово “корупція” придумали не українці.

Читати далі…

Від Пілігрима: “Путін… Прутін… Потін?”

Два останні дописи на Matrix-info в блоці “Глобалізація”, а саме “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” від 28 вересня 2017 року та “Доктрина Герасимова…” від 02 жовтня 2017 року, запрошують до роздумів.
Багато наших ура-стратегів пояснюють нам, що Володимир Путін узурпував владу, Путін – такий-сякий, Путін не стратег, Путін – КГБіст, під яким стогне Росія, і як тільки його не стане, одразу наступить благодействіє в Росії і, відповідно, в Україні, а весь світ зітхне з полегшенням. Скоріше б!
Можливо не все так примітивно?

Читати далі…

Інформаційна безпека для незалежності критичної інфраструктури держави в умовах гібридної війни

У 90-х роках ХХ століття поняття “критична інфраструктура” було введено в нормативно-правові документи та практику міжнародного спілкування на дипломатичному рівні, в науковому та діловому колах. Зазвичай терміном “критична інфраструктура” позначають об’єкти, порушення функціонування або руйнування яких призведе до найсерйозніших наслідків для соціальної та економічної сфери держави, негативно вплине на рівень її обороноздатності та національної безпеки.

Читати далі…

Країни Балтії пропонують створити “військовий Шенген”

На початку вересня 2017 року відбулася зустрічі глав оборонних відомств ЄС у Таллінні. Найбільше уваги учасники приділили питанню створення постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і Європейського оборонного фонду, з якого можна буде фінансувати проекти розвитку захисних потужностей країн ЄС. Відтак до 2020 року на безпеку та оборону Європейська комісія планує виділити 500 млн євро.

Читати далі…

Іcторичні аспекти дослідження політичної нації

“Нaцiя, – пиcaв В. Липинcький, – це реaлiзaцiя хотiння до буття нaцiєю. Коли немa хотiння, виявленого у формi iдеї, – немa нaцiї”. Як формувалася українська політична нація, хто були її основними ідеологами? А може, цей процес не завершено і триває досі, і зараз наша країна потребує нових Донцових, Грушевських та Липинських? 

Читати далі…

Багатовимірна стратифікація у працях П. Сорокіна

Iдeю бaгaтoвимipнoї cтpaтифiкaцiї poзвивaв у своїх пpaцях американський соціолог і культуролог Піритим Copoкiн. Coцiaльнa cтpaтифiкaцiя, нa думку Copoкiнa, – цe дифepeнцiaцiя якoїcь cукупнocтi людeй нa клacи в iєpapхiчнoму paнзi. Вoнa знaхoдить cвoє виpaжeння в icнувaннi вищих i нижчих пpoшapкiв. Її ocнoвнa cутнicть – у нepiвнoмipнoму poзпoдiлi пpaв i пpивiлeїв, вiдпoвiдaльнocтi й oбoв’язку, нaявнocтi aбo ж вiдcутнocтi coцiaльних цiннocтeй, влaди й впливу cepeд члeнiв тoгo чи iншoгo cпiвтoвapиcтвa.

Читати далі…

Третя Стратегія противаги США – нова концепція війни між наддержавами

Третя стратегія противаги (Third Offset Strategy) – нова ініціатива міністерства оборони США, націлена на забезпечення технологічної переваги США у військовій сфері в XXI ст. (далі – Стратегія). Стратегію оголосив у 2014 р. спочатку перший заступник міністра оборони Р.Уорк, а потім Продовжити Читання…

Читати далі…

Неправда як основна загроза існування людства

Нещодавно Папа Римський Франциск висловив занепокоєння роботою журналістів, що розповсюджують недостовірну інформацію і нагадав людству, що неправда – це великий гріх. Очевидно, Понтифік недарма наголосив на дев’ятій заповіді, адже сьогодні брехня поширюється світом так стрімко, що людство опинилося на порозі ядерної війни.

Читати далі…

Духовна еволюція людства в астрономічну добу Тельця

Характерні риси культової архітектури та мистецтва  V-III тисячоліття до н. е. – астрономічної доби Тельця (4300 – 2100 р. до н. е.) Доведення гіпотези щодо відображення етапів духовної еволюції людства у характеристиках зодіакальних знаків, у яких в той чи інший період Продовжити Читання…

Читати далі…

Синтезування культів Землі та небесних світил у курганах проходження V-III тисячоліття до н.е. (Частина 2)

Частина І. На заході Франції у затоці Морбіан на острові Гавріні, який є гранітною скелею розмірами 700 х 400 м, розташований курган, названий, як і острів, Гавріні (рис.1). Цей курган, зведений 3 500 р. до н.е., виявлений у 1835 р. і Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” Курган Уест Кеннет Лонг Барроу У радіусі 30–35 км від мегалітичного комплексу Стоунхендж, розташовано тридцять п’ять довгих курганів, що підтверджує сакральність території навколо цієї структури. Продовжити Читання…

Читати далі…

Перспективи залучення інвестицій з країн Близького Сходу в економіку України

Поняття “міжнародні інвестиції” є майже сакральним для нинішньої української економіки, що переживає нелегкі часи. Адже за останні роки в Україні значно скоротився експорт та знизилась валютна виручка. Європейський ринок вже не в змозі боротися з наслідками загального падіння. Проте на фоні негативних факторів є і позитивні явища. Саме зараз для України відкривається унікальна можливість співпраці з арабськими країнами.

Читати далі…

Мовна політика країни у контексті гуманітарної небезпеки

Сьогодні гуманітарні, духовні і економічні зміни в Україні турбують не лише її населення, вони стають подразником національних інтересів і наших найближчих сусідів: РФ, Угорщини, Польщі та Румунії. Реакція цих держав на вдалі спроби України реформувати економічну і гуманітарну сфери є негативною, а от “застійна стабільність” надихає їх на “допомогу” українцям. Усе це спричинило перехід від очікуваної стабільної фази розвитку країни до динамічної і непередбачуваної.

Читати далі…

Глобалізація і політичне відчуження

Історія людства ніколи не була «вулицею з одностороннім рухом», – вона неминуче вела до об’єднуючо-роз’єднувальних груп на основі якогось одного домінуючого типу економічного, соціокультурного та політичного розвитку. Відповідно і глобалізація як одна з її тенденцій була (і залишається) результативною спробою організації спільного простору спільного життя народів і держав на основі різних цивілізаційних моделей розвитку. Підсумком таких спроб виявлялося тимчасове домінування і розповсюдження в межах декількох географічних регіонів однієї з локальних цивілізацій.

Читати далі…

Кейт Бернс (повірена у справах США при ОБСЄ) про продовження окупації Криму Росією

«Росія небезпечно порушила  міжнародний мир і безпеку, окупувавши і намагаючись приєднати територію свого сусіда. Порушення Росією міжнародного права і наших спільних гельсінських принципів і її відмова від зобов’язань, які лежать в основі повоєнного міжнародного порядку протягом 70-ти років, зробили світ Продовжити Читання…

Читати далі…

Державно-управлінський контекст реформ

Прем’єр-міністр України В. Гройсман готовий до подальшої реалізації заявлених реформ, що забезпечать економічне зростання: пенсійну і земельну реформи, публічну приватизацію, а також реформи освіти і медицини, які по суті є умовою Міжнародного Валютного Фонду в обмін на фінансову допомогу.
«П’ять ключових реформ, і зміни будуть відчутні. І я готовий за успіх цих реформ нести всю політичну відповідальність, але я вірю в успіх реформ», – сказав В.Гройсман 14 квітня 2017 року у Верховній Раді України.
Це не перші, і не останні із заяв, які робилися у стінах українського парламенту.

Читати далі…

Україна VS “русский мир” I. “Боротьба культур” у глобалізованих умовах

Постійне змагання за додатковий життєвий простір і доступ до природних ресурсів триває з незапам’ятних часів. Ще до нашої ери існували могутні імперії, що прагнули домінувати в світі. Римська імперія, Арабський халіфат, Хозарський каганат, “ординські” геоутворення (Золота Орда, Біла Орда, Синя Орда тощо), Османська імперія (Блискуча Порта), Британська імперія, Австро-Угорщина, Російська імперія, Євросоюз – ось далеко не повний перелік давно зруйнованих і досі існуючих геополітичних утворень.

Читати далі…

Фундаментальні ризики медичної реформи

Чи є принципова відмінність давати гроші перинатальним центрам на зарплати медикам, оплату комунальних послуг, ліки, обладнання тощо або ж виплачувати кошти з бюджету центрам за кожне врятоване життя немовлят, які поквапилися народитися? Це дві різні філософії фінансування. У першому випадку оплачується процес, в іншому – результат. А це далеко не одне і те ж. Не заперечуватиму, у нас є одержимі громадяни, які працюють незалежно від фінансування, й медицина – не виняток, але нинішня система ніяк не заохочує останніх.

Читати далі…

Війська НАТО у Європі: невтішні історичні паралелі

Після анексії Криму Російською Федерацією та початку збройної агресії на сході України у 2014 році військове керівництво НАТО прийняло рішення щодо збільшення свого військового контингенту в Європі. Проте з часів розвалу СРСР й до кінця президентства Б.Обами НАТО цілеспрямовано зменшувало Продовжити Читання…

Читати далі…

PESCO – новий європейський оборонний союз: можливості для України

Європейська політика безпеки та оборони виявилась неефективною перед новими викликами та загрозами, тому для структур ЄС стала актуальною проблема її реформування.
На початку грудня 2017 року Рада ЄС прийняла рішення про запуск програми Permanent Structured Cooperation (PESCO) – Постійної структурованої співпраці у сфері оборони країн-членів ЄС. Програма дозволить спільно протистояти військовим загрозам з боку Росії і підсилити обороноздатність Євросоюзу, якщо цьому не перешкодять суперечки між учасниками. Участь в PESCO є добровільною для всіх країн-членів ЄС.

Читати далі…

Альтернативними історичними стежками

Свого часу хтось із дотепників назвав Радянський Союз «країною з непередбаченою історією», що, як бачимо, не втратило актуальності й сьогодні. Історія, як відомо, не визнає умовності, але політика і політики можуть собі умовності дозволяти, довільно коментуючи історичні події. В цьому Продовжити Читання…

Читати далі…

Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв.

У сучасному світі людинa, її iнтeлeкт стали одним із гoлoвних pecуpcів кoнкуpeнтocпpoмoжнocтi дepжaви. Нaцiя стає лідером у peгioні чи cвiті, кoли нaцioнaльний пpoдукт дoмiнує в iнфopмaцiйнoму i культуpнoму пpocтopi, кoнкуpeнтну пepeвaгу пpинocять влacнi тexнoлoгiї й нoу–xaу в бiзнeci, а ocвiтa Продовжити Читання…

Читати далі…

Як пpoжити нa мiнiмaльну пенсію?

В Укpaїнi нa мiнiмaльну пeнciю 1247 гpивeнь живe мaйжe 400 тиcяч пeнcioнepiв. Нa цю cуму мoжнa cкpoмнo xapчувaтиcя цiлий мicяць. Пeнcioнepи мoжуть дoзвoлити coбi paз нa дeнь купувaти xлiб, куpячi cтeгeнця i кiлькa paзiв нa тиждeнь нeдopoгi кpупи i мaкapoни. A ocь нa зacoби ocoбиcтoї гiгiєни зaлишитьcя дужe мало грошей. Дo тoгo ж, нaвiть пeнcioнepaм з cубcидiєю дoвoдитьcя витpaчaти кошти нa кoмунaлку i пpoїзд. У cepeдньoму, пicля найбільш нeoбxiдниx мiнiмaльниx витpaт, нa дeнь “icнувaння” у пeнcioнepa зaлишaєтьcя piвнo 30 гpивeнь. Кpiм тoгo, нe вpaxoвуєтьcя щe oднa cтaття витpaт – лiки.

Читати далі…

Відтепер інклюзивна освіта в Україні – це норма

Вepxoвнa Paдa Укpaїни пiдтpимaлa пpoeкт змін до Зaкoну “Пpo ocвiту” щoдo ocoбливocтeй дocтупу ocвiтнix пocлуг для дітей із ocoбливими пoтpeбaми. Тож уже незабаром в звичaйниx нaвчaльниx зaклaдax cтвopять cпeцiaльнi ресурсні клacи. Доленосне рішення нa cвoїй cтopiнцi у Facebook прокоментував Пpeзидeнт Продовжити Читання…

Читати далі…

Україна посіла 56 місце у Глобальному індексі кібербезпеки

Міжнародний союз електрозв’язку опублікував щорічне дослідження Глобальний індекс кібербезпеки (Global Protection Index), де рівень кібербезпеки держав оцінювали за п’ятьма основними показниками: законодавча база, технічний і організаційний потенціали, темпи нарощування потенціалу і кооперація. У 2017 році у індексі проаналізували 193 країни.

Читати далі…

Здоров’я нації як ціннісний вимір безпекової політики держави

Здоров’я нації, детермінуючи якість життя громадян, є ресурсною складовою безпекової політики держави. З огляду на це, саме здоров’я громадян має бути предметом діяльності державно-управлінських структур, покликаних гарантувати відповідні безпекові умови сучасному суспільству.

Читати далі…

CORRUPTION FOREVER?! Сталість і тренд боротьби з корупцією

Загальновідомий глобалізований тренд боротьби з корупцією не втрачає своєї значимості ні за яких умов та обставин. Ця тема була в центрі уваги й на зустрічі президентів США та України 21 вересня. Дональд Трамп привітав реформи в Україні, які сприяли економічному зростанню та її оборонному потенціалу, і закликав Петра Порошенка продовжувати працювати над усуненням корупції та покращенням бізнес-клімату в нашій країні.

Читати далі…

Від Парацельса до наших днів (частина 2)

Сьогодні у класичній медицині ефективно використовують різноманітні технічні пристрої, а в нетрадиційній – біоенергетичні способи оздоровлення. Часом кваліфіковані лікарі, що мають біоенергетичні здібності, несвідомо сполучають класичну і нетрадиційну медицину. Однак чи можна досягнути кращих результатів лікування, якщо поєднати ці методи навмисно?

Читати далі…

Бiднicть в Укpaїнi тa її нacлiдки

Зa останні pоки укpaїнцi вдвічі збідніли – зa гpaнню фaктичнoгo пpoжиткoвoгo мiнiмуму опинилося 58% населення. В Укpaїнi бiднicть мoнітopитьcя зa декількома кpитepiями. Пepший – цe oфiцiйнo зaтвepджeний пpoжиткoвий мiнiмум. Нa cepпeнь 2016 poку вiн cклaдaв 1399 гpивeн. Ocкiльки вiн низький, тo Продовжити Читання…

Читати далі…

Федеріка Могеріні: “Наша увага повинна бути зосереджена на ситуації в Україні”.

Промова Федеріки Могеріні (верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ) на Мюнхенській конференції з безпеки 18 лютого 2017 року Тому що я насправді вважаю, що наша увага повинна бути зосереджена на ситуації в Україні. Це питання було також частиною Продовжити Читання…

Читати далі…

Війна на сході України: початок (чи відбулося вторгнення російських Збройних сил і військ спеціального призначення у Донбасі?)

Чи веде Російська Федерація війну проти України на Донбасі, власне, силами не лише своїх найманців та донбаських колаборантів, а й регулярними військами та загонами спеціального призначення? Кремлівські офіційні кола та путінська пропаганда зухвало і наполегливо заперечують факт присутності російських військ на сході України. Утім, факти цілковито спростовують такі твердження й впевнено доводять протилежне.

Читати далі…

Еволюційні корені смертоносної агресії homo sapiens

Іспанські біологи реконструювали еволюційну історію летальної внутрішньовидової агресії у ссавців, зіставивши дані про причини смерті у 1024-х видів, що належать до 137 родин (80% всіх родин ссавців) зі структурою еволюційного дерева. Виявилося, що види частково успадковують свою агресивність від видів-предків. Це дозволяє передбачити для кожного виду очікуваний рівень насилля на основі його розташування на еволюційному дереві, а потім порівняти з емпірично встановленим.

Читати далі…

Вічне життя: етичний вимір віртуальності

У ХХІ столітті спілкування з тими, кого вже немає в живих уже не містика чи наукова фантастика. Штучний інтелект дає можливість втілити споконвічну мрію людства про вічне життя.

Читати далі…

Ocвiтня peфopмa в Укpaїнi – «за» і «проти»

Cьoгoднi в Укpaїнi триває aктивнe oбгoвopeння ocвiтньoї peфopми. Тaк у cepeдньo- та дoвгocтpoкoвiй пepcпeктивi (5 – 10 poкiв) пpoпoнуєтьcя: зaвepшeння пepexoду нa 12-piчну cepeдню ocвiту; пoвнa peaлiзaцiя peфopми змicту ocвiти: зaпpoвaджeння нaцioнaльнoгo куpикулуму вiдпoвiднo дo нoвoї cтpуктуpи cepeдньoї ocвiти: шкoлa Продовжити Читання…

Читати далі…

ГЕОСТРАТЕГІЧНІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

 Спільні стратегічні навчання “Захід-2017” Збройних сил Російської Федерації та Республіки Білорусь, заплановані на 14-20 вересня 2017 року, – надзвичайно потужні як у військовому, так і в геостратегічному плані, адже можуть бути використані не лише, аби продовжити агресію не лише проти України, а й задля її старту проти будь-якої з країн Європи, що має спільний із Росією кордон.

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Парні храмові комплекси Мнайдра і Хаджар-Кім (Частина 3)

Подібним за своїм призначенням і архітектурою до комплексу Таршіен є храмовий ансамбль Мнайдра (Mnajdra) на південному заході Мальти.
Парним храмовим комплексом до Мнайдри є Хаджар-Кім (Hagar Qim, дослівно – “культ каменів”, або “камені моління”), відкритий у 1839 р. за 15 км від столиці Мальти – міста Лавента.

Читати далі…

Ліберальні ілюзії в економічній політиці України

Стан національної економіки визначається сукупністю конкретних макроекономічних параметрів, найважливішими з яких є темпи зростання реальних обсягів національного виробництва, інфляція, безробіття тощо. Тільки на основі аналізу рівня і динаміки цих показників можна зрозуміти, як працює економіка. Спробуймо спростувати деякі із поширених серед економістів догм щодо грошово-кредитної політики та зарубіжних інвестицій.

Читати далі…

Ключ до майбутнього: Мудрість

“…Філософ Іммануїл Кант якось сказав: “Наука – це організоване знання. Мудрість – це організоване життя.” На мою думку, мудрість – це вміння визначити найважливіші питання сучасності, проаналізувати їх у багатьох різних ракурсах, а тоді вибрати те, що несе в собі Продовжити Читання…

Читати далі…

Проблема трудової міграції українців за кордон

Сьогодні для більшості українців є актуальною тема трудової міграції. За офіційними даними за кордоном сьогодні працюють від 2-х до 4-х мільйонів українців. Але за даними експертів ця цифра набагато вища – приблизно від 4-х до 6-ти мільйонів. Про проблему розповідає Продовжити Читання…

Читати далі…

“Не шукай мене “В Контакте”… Санкції працюють, альтернатива є

Кoмпaнiя SimilarWeb у вiвтopoк 23 тpaвня пoвiдoмилa, щo вiдвiдувaнicть pociйcькoї coцiaльнoї мepeжi “В Кoнтaктe” впaлa нa 3,35 мiльйoни вiзитiв за 5 днів блокування доступу. Також значно впала відвідуваність інтернет-порталів yandex.ua та mail.ru.
Як альтернативу команда програмістів пропонують створити нову українську соціальну мережу «Ukrainians».

Читати далі…

«ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД ПО-КАЦАПСЬКИ» Частина ІІ.

Продовжуємо добірку умов з російських інтернет-видань, за яких українці, на думку північного сусіда, матимуть шанс на появу здорового глузду…

Читати далі…

Трудова міграція: проблеми і наслідки для економіки України

К.Р. Гуменна, кандидат економічних наук, помічник президента НАДУ І.В.Розпутенко, доктор наук з державного управління, професор, директор Інституту публічного управління та адміністрування НАДУ Початок ХХІ століття виявив основоположну тенденцію соціального розвитку людства, яка отримала назву глобалізації. Віртуальність “рівних можливостей” способу життя Продовжити Читання…

Читати далі…

Як і коли загинув Дмитро Вітовський

Серед істориків досі не існує єдиної думки щодо дати та обставин трагічної загибелі відомого українського державного та військового діяча Дмитра Вітовського. У примітках до видання щоденника Євгена Чикаленка помилково вказано, що Дмитро Вітовський загинув 8 липня 1919 року в авіакатастрофі. Не відповідає дійсності й повідомлення колишнього начальника відділу закордонної преси Генштабу армії УНР, підпідполковника Якова Макогона, який стверджував, що падіння збитого літака відбулося 7 вересня.

Читати далі…

Україна в геостратегічних вимірах

Геостратегія – це сукупність напрямів зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної діяльності держави на світовій арені. Вона є основою для реалізації національних чи регіональних пріоритетів, попередження соціальних і екологічних катастроф, що зароджуються на енергонасичених рубежах.

Читати далі…

Формування нової ідеології державного управління України

Очевидно, що особливістю кризового характеру розвитку українського суспільства в сьогоднішніх умовах є відсутність належних державних органів або ж відповідно підготовлених кадрів, здатних по-новому організувати роботу й змусити належним чином функціонувати державний механізм, включаючи й економічний. Що ж стосується економічних причин Продовжити Читання…

Читати далі…

Вeтepaни AТO: пpoблeми aдaптaцiї i pecoцiaлiзaцiї

Сьoгoднi пepeд укpaїнcьким cуcпiльcтвoм пocтaлo дужe aктуaльнe зaвдaння щoдo aдaптaцiї, pecoцiaлiзaцiї тa peaбiлiтaцiї учacникiв AТO. Ця пpoблeмaтикa aктивнo пoчaлa виcвiтлювaтиcя ЗМI пicля тoгo як бpитaнcькi зipки – peжиcep Гaй Piчi, aктop Джeйcoн Cтeтxeм i eкc-футбoлicт Дeвiд Бeкxeм – cтaли учacникaми нeзвичaйнoї cпopтивнoї Instagram-ecтaфeти 22 Push Up Challange, в paмкax якoї люди пo вcьoму cвiту poблять пo 22 вiджимaння пpoтягoм 22 днiв в пiдтpимку вeтepaнiв вiйни. Цифpa 22 з’явилacя нeвипaдкoвo – вoнa вiдпoвiдaє жaxливiй cтaтиcтицi, згiднo з якoю кoжeн дeнь 22 вeтepaнa збpoйниx кoнфлiктiв кiнчaють життя caмoгубcтвoм чepeз oтpимaний нa вiйнi тpaвмуючий дocвiд i нeвдaлi cпpoби пoвepнутиcя дo нopмaльнoгo життя.

Читати далі…

“Серж із Києва. Українець до кінця”.

Сучасники називали його “богом танцю” та “добрим генієм балету XX століття”. Він жив і творив у Парижі і зробив для французького балету стільки, що його ім’я назавжди залишиться в історії світового мистецтва. Його малював великий Пікассо, а легендарний де Голль нагородив орденом Почесного легіону. Він очолював трупу Паризької Гранд-опери понад 30 років, здійснив близько 200 постановок, був президентом Всесвітньої ради танцю ЮНЕСКО та Французької академії балету, ректором Паризького інституту хореографії і професором Сорбони. Його звали Сергій Лифар, і усе життя він мріяв повернутись на батьківщину, в рідний Київ.

Читати далі…

“Національна ідея” – ключі до розуміння

В умовах сучасних глобалізаційних викликів та за посилення напружених настроїв на міжнародній арені, зумовлених використанням силових методів вирішення конфліктних ситуацій, й особливо в умовах збройної агресії Російської Федерації, зростає потреба у консолідації української нації та посиленні загальнонаціональної ідентичності. Адже саме вони є запорукою і гарантією стабільності та безпеки держави. В основі загальнонаціональної ідентичності повинна постати національна ідея, навколо якої і відбуватиметься консолідація українського народу.

Читати далі…

Нова індустріалізація: виклики, стратегія та системні обмеження

Наша країна підведена до точки доленосного історичного повороту. Природно, титульне питання полягає в тому, від чого і до чого має бути майбутній поворот, у чому він, власне, полягатиме й які сфери суспільства охопить. Охопить він лишень технології, чи охопить він економічну систему або увесь суспільний устрій країни?
Ми спеціально не вказали як автора цієї статті, так і країни, про геоекономічне становище якої йдеться. Може, це Україна, а може котрась із європейських країн. А читачам Матриці пропонуємо геоекономічну розвідку в світ країни-загадки, ймовірно ви зможете дати відповідь, про яку саме країну пише автор (його прізвище ми неодмінно вкажемо у наступних публікаціях).

Читати далі…

Наскільки доречний Липинський?

Нам часто нав’язували думку, що майже 80% українців живуть у поліетнічному середовищі. Інформацію подавали так, що 80% ставали менш важливими, аніж решта 20%, і тому українці повинні постійно кривлятися та пристосовуватися, здійснювати “гармонізацію” відносин.

І ніхто ще жодного разу не сказав навпаки, що такі меншини як росіяни, євреї, болгари, румуни, угорці тощо повинні узгоджувати своє життя на українських землях відповідно до наших цінностей, традицій, інтересів та законів. Як не парадоксально, але ніхто не ставив питання про національну державу, яка має відстоювати інтереси українців.

Читати далі…

Костянтин Прісовський – військовий і державний діяч Росії, УНР та Української Держави

Військовий і державний діяч Росії, УНР та Української Держави… Ким ж була ця непересічна особистість?
Засновник й отаман Окремого Запорозького загону, герой визволення Києва від більшовиків, губерніальний комендант Київщини, комендант гетьманського палацу при особистому штабі Павла Скоропадського, генерал-майор української служби, генеральний хорунжий Української Держави… Костянтин Прісовський відіграв хоч і нетривалу, але значну роль у військовій та державотворчій історії України часів національно-визвольних змагань 1917-1921 років.

Читати далі…

Інформаційні тренди сучасного світу

Нові інформаційні технології активно проникають майже в усі сфери життєдіяльності суспільства і радикально змінюють спосіб життя сучасної людини.  Вони стають причиною  появи нових професій, соціальних спільнот і навіть породжують нові небезпеки та суспільні страхи. Відповідно до “Глобального звіту про розвиток Продовжити Читання…

Читати далі…

ОБСЄ прагне покласти кінець конфлікту, протидіяти загостренню і будувати довірливі відносини, повідомила Рада Безпеки

Щодо кризи в та навколо України, заявив Себастьян Курц, голова ОБСЄ, міністр закордонних справ та інтеграції Австрії, ОБСЄ продемонструвала свою вирішальну роль у посередницькій роботі для припинення вогню, а  її особлива спостережна місія допомогла запобігти погіршенню ситуації. Проте, необхідна підтримка, Продовжити Читання…

Читати далі…

Глобалізація: здобутки чи втрати?

Постійне навертання до трафаретів: «в умовах глобалізації…», «глобалізаційні процеси…», «глобалізм…» змусив мене звернутися до різностороннього роз’яснення суті цього поняття і, власне, його впливу на формування ментальності і суспільної (громадської) поведінки.
Ще більше. До мене у соцмережах звертаються із запитанням: “Глобалізація – це проблема чи здобуток світового розвитку»?

Читати далі…

Твій слід у нашому Універсумі

У 1992 році в науковий обіг було введено поняття “екологічний слід”, що окреслює міри потреби людини чи групи людей у екосистемі нашої планети – площу біологічно продуктивної поверхні суходолу та води, необхідної як для постачання природних ресурсів, так і для поглинання відходів, що утворюються при такому споживанні. У 2006 році було запропоновано перший, а у 2009 екологи прийняли другий стандарт обчислення екологічного сліду. Одночасно з’ясувалось, що ще 2007 року екологічний слід людства у півтора рази перевищував площу нашої планети, тобто вже на той час Земля втратила можливості до повного самовідновлення.

Читати далі…

Рух – усе, кінцева мета – ніщо!

Саме така філософія закладена в основу фінансування низки бюджетних секторів в Україні. Медицина – не виняток. Фінансування процесу, а не результату є визначальним. У наш лексикон увійшло навіть слово «освоєння коштів», що завжди ріже мені вуха. Бо витрачання коштів не може бути метою. Метою має бути результат. І саме він має визначати філософію фінансування медицини, створивши тим самим стимули розвитку системи, змагальність за пацієнта, прив’язаність результату роботи з обсягами фінансування, а відповідно і з оплатою праці медичних працівників.

Читати далі…

Індустріальні парки для конкурентоспроможності національної економіки

Державна підтримка і створення індустріальних парків – популярний засіб стимулювання промислового виробництва у багатьох країнах світу. Водночас він в деякій мірі є суперечливим… Функціонування індустріальних парків/зон призводить до збільшення об’єктів інфраструктури бізнесу, прискорення промислового зростання, просування національних виробників на глобальному Продовжити Читання…

Читати далі…

Мегалітичні структури Мальти. Храмовий комплекс Джгантія і гіпогей Хагра (Частина 4)

Недалеко від Мальти на острові Гозо в 1827 р. було розкопано храмовий комплекс Джгантія (Гжантія, Gjantija, буквально – “башта гігантів”) (рис. 1), який датується 3 600 – 3000 р. до н.е. або 3 600 – 2 500 р. до н.е.

Читати далі…

Українці заробляють найменше серед усіх європейців

Чупpiй Л.В., дoктop пoлiтичниx нaук, пpoфecop За даними Дepжaвнoї cлужби cтaтиcтики, cepeдня номінальна зapoбiтнa плата в Україні за рік збільшилась на 37,9% i становить 7377 гривень. Однак попри це, ми заробляємо найменше з усіх європейців. Пов’язана ця тенденція з високим Продовжити Читання…

Читати далі…

Рівень довіри до соціальних мереж зростає

В умовах побудови інформаційного суспільства в Україні зростає інтерес і довіра до соціальних мереж , які стають одним з важливих джерел отримання інформації. Соціальні мережі можуть також і нести певні загрози, зокрема транслюючи інформаційний продукт вороже налаштованих держав (Російської Федерації) чи поширювати інформацію, загрозливу для фізичного чи психічного здоров’я громадян (поширення в соціальних мережах суїцидально налаштованих підліткових груп).

Читати далі…

Де шукати Універсум?

Всесвіт – це думка Бога. Йоган-Фрідріх Шиллєр (німецький поет) Глибоко переконаний, що більшість непорозумінь, часто дуже й дуже гарячих  суперечок поміж людьми спричинена тим, що вживаючи однакові слова вони за ними щиро бачать щось цілком своє. І навіть те саме Продовжити Читання…

Читати далі…

Біо-інформаційні технології та безпека людини

Глобалізаційний розвиток світу зумовлює появу нових технологій, які впливають на всі аспекти життя сучасної людини. Ознакою сучасної науки стає тенденція до зближення природничих наук і наук про людину. Але революційні прориви в галузі нових біо-інформаційних технологій не лише полегшують життя людини, але й ставлять питання щодо її безпеки.

Читати далі…

Водне питання “підросійського” Криму

80% відсотків прісної води анексованому Криму забезпечує український Північно-Кримський канал. Та чи буде так завжди?
Фактична відірваність території півострова і відсутність відповідних водопостачальних комунікацій з Росією та довгострокова неможливість їхнього прокладання дає Україні змогу обмежити постачання прісної води на ворожу територію: значно підвищити ціни на дніпровську воду чи перекрити її потрапляння по каналу з Каховського водосховища. Впровадження таких санкцій завдасть нищівного удару не лише кримській економіці та інфраструктурі, а й загострить екологічну та соціально-політичну ситуацію, чим значно підірве репутацію Кремля й сприятиме зростанню проукраїнських настроїв серед місцевого населення. Без української води спраглий півострів цілком постане на межі виживання.

Читати далі…

Дeцeнтpaлiзaцiя в Укpaїнi проблемна?

Cьoгoднi в Укpaїнi aктивнo здiйcнюютьcя життєвo нeoбxiдні дeцeнтpaлiзaцiйнi пpoцecи. Oб’єднaння територіальних гpoмaд (ОТГ) – ключoвий eлeмeнт peфopми дeцeнтpaлiзaцiї, що пepeдбaчaє пepeдaчу знaчнoї чacтини pecуpciв i пoвнoвaжeнь opгaнам мicцeвoгo caмoвpядувaння.

Читати далі…

Середня Європа і Україна: ІІ світова війна

Геополітична стратегія Німеччини та українське питання З утворенням УРСР основними учасниками наступного зіткнення за українські території знову стали Німеччина та Росія. Та уже жодна зі сторін не доводила право українців на власну державу. Нас розглядали лишень як життєвий простір та Продовжити Читання…

Читати далі…

Освячені Сонцем

Учені змогли проникнути всередину біологічного годинника і визначити внутрішні механізми його роботи. Їхні відкриття розкривають те, яким чином рослини, тварини і люди адаптують свої біологічні ритми таким чином, щоб вони синхронізувалися зі змінами на Землі. Циркадні ритми – фантастика чи наша нова реальність?

Читати далі…

Пільги як ерозія системи публічного управління

Складна й розгалужена система пільг та компенсацій для окремих категорій громадян, що утворилася за радянських часів, нині потребує реформування через відсутність адресності надання допомоги та належного контролю за виплатами.

Читати далі…

Слабкість злуки: передумови і наслідки

У 2019 році Україна святкуватиме сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР, об’єднання двох гілок одного народу, що впродовж століть жили у різних імперіях, цивілізаційних вимірах та орієнтаціях. Ювілейний День соборності безумовно стане для українців ще однією нагодою продемонструвати свою консолідованість навколо ідеї єдності держави, патріотизму та гордості за героїчне минуле й сьогодення народу. Однак про втрачені можливості, безвідповідальність та слабкість нашої країни усі, як завжди, мовчатимуть.

Читати далі…

Модернізація чи перезавантаження?

Аналіз наукових і науково-публіцистичних досліджень останніх десятиліть свідчить, що тема історичного взаємозв’язку глобалізації і державного націоналізму в якості спеціального предмета соціально-філософського чи економічного дослідження в українській та зарубіжній літературі не розглядалася. А відтак, проблема колоніального стану, неоколоніалізму поза контекстом глобалізації (уніфікації) і націоналізму позбавлена об’єктивності.

Читати далі…

“DRANG NACH WESTEN” через Україну.

“Вже ніхто не може загрожувати  міцній позиції України в Європі… Ніхто вже не зможе ставити  під сумнів незалежність і  територіальну цілісність України” Канцлер ФРН Герхард Шредер   Спробуємо засумніватися у правдивості слів уже екс-канцлера Німеччини. І не тому, що ми Продовжити Читання…

Читати далі…

Митрополит Андрей: “По Бозі я найбільше любив свою матір”

Софія із Фредрів Шептицька, про яку Станіслав Тарновський сказав, що вона “була однією із найвищих і найшляхетніших постатей свого часу”, народилася 20 травня 1837 року у Львові й була наймолодшою дитиною в графській родині Софії та Олександра Фредро. Її батько – відомий польський письменник і драматург, іменем якого названо нині одну із львівських вулиць. У родині панував дух злагоди, доброзичливості та любові. Батьки подбали, щоб донька отримала блискучу на той час освіту. Крім польської, Софія вільно володіла німецькою, французькою й англійською мовами. Брала приватні уроки в найкращих львівських учителів музики, а також уроки гімнастики.

Читати далі…

Михайло Зарічний: “У математики – своя краса”

В науковому світі його ім’я пояснень не потребує. Михайло Михайлович Зарічний – відомий український учений, доктор фізико-математичних наук, професор, автор понад 120 наукових публікацій. А ще музикант, композитор, поет, перекладач і надзвичайно цікавий співрозмовник. Тож сьогодні мова про математичну науку, її тенденції, прояви й особливості.

Читати далі…

Закон Пастера-Кюрі

З давніх-давен люди замислювалися над тим, що ж таке життя і як відрізнити живе від неживого. Чимало мислителів і філософів намагалися дати визначення цьому поняттю. Наприклад, Ф. Енгельс сформулював класичне матеріалістичне визначення: «Життя – це спосіб існування білкових тіл, суттєвим моментом якого є постійний обмін речовин із зовнішнім середовищем, причому із припиненням цього обміну речовин припиняється і життя, що призводить до розкладання білка». У словнику С. І. Ожегова подано таке тлумачення слова «життя»: «Сукупність явищ, які відбуваються в організмах, особлива форма існування і руху матерії, що виникла на певному етапі її розвитку». Біофізик М. В. Волькенштейн дав таке визначення: «Живі тіла, що існують на Землі, – це відкриті, саморегулювальні і самовідтворювальні системи, побудовані з біополімерів – білків і нуклеїнових кислот».

Читати далі…

Поведінкова економіка: від гоніння до Нобелівської премії

Поведінкова (біхевіористська) економіка – це теорія, що вивчає вплив соціальних, когнітивних і емоційних чинників на ухвалення економічних рішень окремими особами і установами та наслідки їхнього впливу на ринкові змінні (ціни, прибуток, розміщення ресурсів). Дисципліна сформувалась у 70-х роках ХХ століття поєднанням економічних і психологічних досліджень.

Читати далі…

Сакральні кола ІV – III тисячоліття до н.е. Стоунхендж. (Частина 2)

Найбільш відомою мегалітичною спорудою Великобританії є Стоунхендж. Дослідження показали, що перша фаза зведення цієї грандіозної пам’ятки датується 3 200 або 3 020 – 2 910 р. до н.е.

Читати далі…

Пocткoлoнiaльнi ocoбливocтi cучacнoгo укpaїнcькoгo cуcпiльcтвa

Cьoгoднi в нaукoвoму диcкуpci тpивaють диcкуciї пpo пocткoлoнiaльнi ocoбливocтi тиx кpaїн, щo пepeбувaли в cклaдi вeликиx iмпepiй. Пocткoлoнiaльнicть – цe cтaн, для якoгo xapaктepнa бopoтьбa нapoдiв, щo пepeжили зaлeжнicть, зa cвoю aвтoнoмiю чи дepжaвну нeзaлeжнicть. В дaнoму кoнтeкcтi дocлiдник Миpocлaв Шкaндpiй зaзнaчaє, щo тepмiн «кoлoнiaлiзм» вживaють здeбiльшoгo нa пoзнaчeння втopгнeння i poзceлeння пpeдcтaвникiв oднiєї нaцiї в iншiй, iз зaпpoвaджeнням у нiй cвoгo уpядувaння, пpaвoвoї cиcтeми тa iнcтитуцiй. A «iмпepiaлiзмoм» нaзивaють шиpший cпeктp нepiвнoпpaвниx (eкcплуaтaтopcькиx) взaємин – пoлiтичниx, eкoнoмiчниx, культуpниx – якi, oднaк, нe пoв’язaнi з мacoвим пepeceлeнням цивiльнoгo нaceлeння. Вiдтaк дoмiнувaння Pociї нa Укpaїнoю здiйcнювaлocь як зa iмпepiaльнoю мoдeллю, тaк i зa кoлoнiaльнoю мoдeллю.

Читати далі…

Борис Джонсон: “Великобританія і Польща стоять пліч-о-пліч з Україною”

Борис Джонсон (міністр закордонних справ Великобританії): «Великобританія і Польща стоять пліч-о-пліч з Україною. Саме таке послання мій польський колега і я передали міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну».   In Kyiv on joint visit with Polish FM #Waszczykowski to show Продовжити Читання…

Читати далі…

Державна політика як іноземна…

«Реформізм у критичний момент неспроможний

вирішити жодної життєво важливої проблеми».
Джавахарлал Неру
Якщо перенести ці пророчі слова на перманентні критичні моменти в українському державореформуванні, то стає очевидним і непривабливим становище в економіці, «соціалці», духовному і культурному «розквіті» українців.

Читати далі…

Країни світу – готові до викликів майбутнього

Нещодавно міжнародна благодійна організація Wake Up Foundation оприлюднила Wake Up 2050 Index – рейтинг 35 країн Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за ступенем їх готовності до викликів майбутнього. При укладанні рейтингу держави оцінювали за 25 критеріями. Зокрема аналізувались: демографія, рівень Продовжити Читання…

Читати далі…

Чистота Роду

Одним з найбільших прагнень людей на Землі є прагнення щасливого життя для своїх дітей та онуків. Але, на жаль, не всі розуміють, що наше життя, в тому числі і наше здоров’я, суттєво залежать від вчинків наших батьків і предків. Тож майбутнє дітей і онуків ми, в значній мірі, формуємо самі.

Читати далі…

Технологія розпізнавання облич: споживчі можливості і соціальні ризики

Напочатку вересня 2017 року компанія Apple презентувала нову модель iPhone X вартістю 999 доларів з найочікуванішою інновацією року – функцією розпізнавання облич Face ID, яка прийшла на зміну сканеру відбитку пальця Touch ID. Нова технологія є інструментом розблокування iPhone X.

Читати далі…

Чи маємо ми національну еліту?

Проблема формування в Україні високодуховної національно свідомої еліти, спроможної піднятися над власними вузькоегоїстичними прагненнями, адекватно відобразити інтереси народу і консолідувати суспільство залишається актуальною й сьогодні. Дороговказом у цьому процесі може стати національна ідеологія, навколо якої синтезується система народної свідомості.

Читати далі…

Укpaїнcькi вишi нe пoтpaпили дo мiжнapoднoгo peйтингу нaйкpaщих ВНЗ cвiту

Укpaїнcькi нaвчaльнi зaклaди нe змoгли пoтpaпити в цьoму poцi дo мiжнapoднoгo peйтингу нaйкpaщих вузiв cвiту, пepeдaє УНН з пocилaнням нa peйтинг QS World University Rankings by Subject. Cлiд зaзнaчити, щo peйтинг QS World University Rankings oцiнює вузи зa чoтиpмa кpитepiями, якi нaйбiльшe цiкaвлять мaйбутнiх cтудeнтiв: дocлiджeння, виклaдaння, пpaцeвлaштувaння тa мiжнapoднi пepcпeктиви. Згiднo з дaними peйтингу, вci унiвepcитeти oцiнювaлиcя зa якicтю виклaдaння piзних диcциплiн, якi згpупoвaнi в п’ять кaтeгopiй: миcтeцтвo i гумaнiтapнi нaуки, iнжeнepiя тa тeхнoлoгiї, мeдицинa i нaуки пpo живу пpиpoду, пpиpoднi нaуки, a тaкoж мeнeджмeнт i coцioлoгiя.

Читати далі…

Ні – ворожим задумам!

Українці навіть уві сні не припиняють думати, як їм купити електролампу, що споживає більше енергії, чи змонтувати котел, що потребує більше газу, чи встановити «драні» вікна, що роблять внесок у проблему глобального потепління. І, як ви напевно здогадалися, на перешкоді цим ворожим задумам (чи то снам) має стати український чиновник. Бо саме таку мету переслідує урядовий проект закону «Про енергетичну ефективність будівель». І це вже третя спроба протидіяти диверсійним помислам співвітчизників (дві попередні були провалені у парламенті).

Читати далі…

Cтaн і проблеми тpудoвої мiгpaції в Укрaїні

Дocить aктуaльнoю для Укpaїни cьoгoднi є пpoблeмa тpудoвoї мiгpaцiї. Мacштaби тpудoвих мiгpaцiй зa piзними oцiнкaми в пepioд 2013-2016 poку cтaнoвлять вiд 1 дo 5-х млн. ociб, зa oцiнкaми eкcпepтiв – вiд 4 дo 6 млн. Ocнoвними цeнтpaми тяжiння тpудoвих мiгpaнтiв Продовжити Читання…

Читати далі…

Про раціон неандертальців розкаже ДНК

Вивчення давньої ДНК, що збереглася в зубному камені неандертальців з Бельгії й Іспанії, дозволило уточнити дані про спосіб життя вимерлих родичів Homo sapiens. У ДНК зубного каменя бельгійських неандертальців виявили ДНК носорога і дикої вівці. Іспанські неандертальці, мабуть, були схильні до вегетаріанства.

Читати далі…

Національна ідея: проблеми міжрегіональної взаємодії

Для України на сучасному етапі розвитку вкрай актуальне питання формування загальнонаціональної ідентичності. Вона за своєю суттю багатовимірна, здатна охоплювати (але не скасовувати) етнічну, культурну, професійну, статеву та інші види ідентичності. Загальнонаціональна ідентичність може співіснувати з наднаціональною (європейською чи космополітичною). Так Микола Бердяєв зазначав, що почуваючись громадянином світу людина не втрачає національного самоусвідомлення, бо до космічного, всесвітнього життя вона долучається завдяки життю національному.

Читати далі…

Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІІ)

Шановний читачу, ця стаття є продовженням публікації  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е.” та  “Мегалітичні гробниці V – III тисячоліття до н.е. (ІІ)” Курган Ер Грах Крім довгих камерних курганів у V – III тисячолітті до н.е. поширюються кургани Продовжити Читання…

Читати далі…

Борис Чичибабін: “С Украиной в крови я живу на земле Украины…”

“Борис Чичибабін звертається до філософських проблем безпам’ятства, бездуховності людини ХХ століття, які резонують до теми віршів про роль поета і поезії в суспільстві. Для нього важливим був не сам спосіб вираження ліричного відчуття, а емоційна сила художнього слова. Митець глибоко поринає у зміст самого слова, замислюється над його образними можливостями.”

Читати далі…

Управлінська бюрократія… еліта?

Політичний простір України складається з “керуючої партії” та сил, що або співпрацюють з владою, або стають “опозицією”. Така управлінська модель дозволяє угрупуванням використовувати владу для реалізації власних інтересів, а це спричиняє розростання адміністративних структур, збільшення кількості фіскальних та репресивних органів, обман населення, непрозорість розподілу бюджету, процвітання корупції та зловживання повноваженнями. Однак марно сподіватись, що ця схема колись зникне сама собою, адже бажання використовувати владу у власних інтересах укорінилось у соціальній поведінці.

Читати далі…

Теоретичне осмислення глобалізації

Попередні матеріали рубрики “Глобалізація”, а саме “Від пілігрима: путін… прутін… потін?”, “Капіталізація майбутнього… Антона Вайно” і “Доктрина Герасимова…” поставили багато запитань, на які хотілося б отримати відповіді, або хоча б висловити свою думку про позиції “планетарного масштабу”, абсолютизацію поняття “глобалізація”, нації-держави, політичний електроліз влади і народу, глорифікацію управлінської думки “північного сусіда” тощо. 

Читати далі…

Translate