Бібліотека

Геополітичний вибір І.Мазепи в 1708 р.: особиста інтрига гетьмана чи ж вимушений крок задля порятунку Батьківщини

Гай-Нижник П. - Геополітичний вибір Мазепи

Доповідь П. П. Гай-Нижника, представлена на засіданні Вченої ради РАН (Російської академії наук) «Історія міжнародних відносин і зовнішньої політики Росії» (тема - Полтавська перемога і зовнішня політика Росії першої чверті ХVІІІ ст.) та круглому столі «Народи Росії , України, Білорусії і Молдови в боротьбі зі шведською інтервенцією»(10 червня 2009 р, Президент-готель, м. Москва, Росія).

Глобалізація і політичне відчуження

Мічіо Кайку - Фізика майбутнього

Фізика Майбутнього: Як Наука Вплине на Долю Людства і Змінить Наше Повсякденне Життя у 2100 році — це книга фізика-теоретика Мітіо Каку, активного популяризатора науки й автора таких науково-популярних книг, як "Гіперпростір" та "Фізика Неможливого".

Стівен Гокінг - Коротка історія часу_

«Коротка історія часу» — науково-популярна книга, написана британським фізиком Стівеном Гокінгом і опублікована вперше в 1988 році. Книжка стала бестселером, за 20 років було продано понад 10 мільйонів примірників_.

Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв.

Чупрій Л.В. Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв

Читати статтю Чупрія Л.В. "Кoнцeптуaльнi пiдxoди дo дepжaвнoї пoлiтики в гумaнiтapнiй cфepi в умoвax cучacниx викликiв" повністю можна, завантаживши пдф-файл.

Походження і розвиток світу згідно з теорією еволюційного креаціонізму Старої Землі

Боднарчук Я.В. "Шість днів творення світу

У монографії проаналізовано різні підходи до вирішення пробле ми походження світу і людини з позицій природного еволюціонізму, креаціонізму Молодої Землі та креаціонізму Старої Землі.
Шляхом співвіднесення біблійного тексту та даних природничих наук визначено, на який приблизно проміжок часу припадав кожний «день творення» світу.
Для культурологів, релігієзнавців, усіх, хто цікавиться проблематикою наукових та релігійних теорій походження світу.

“Коливо” – елемент традиційної культури українців, актуальний до сьогодні

Конопка В.М. Відповідники поминальної страви "Коливо" в календарній обрядовості українців с. Сороцьке Теребовлянського району Тернопільської області

Стаття присвячена одній з найважливіших ділянок традиційної культури українців – календарній обрядовості. Залучивши польові етнографічні матеріали, автор з'ясовує функціональне призначення “куті” та “паляниць з маком” та їх присутність в календарній обрядовості українців с. Сороцьке. Аналізуються взаємозв’язки поминальної та календарної обрядовості.

Шведська соціально-економічна модель: із аграріїв у найрозвинутіші держави світу

Гай-Нижник П. - Шведська соціально-економічна модель

Прочитати статтю П. Гай-Нижника "Шведська соціально-економічна модель" повністю, можна завантаживши цей файл.

І це «брати» ?! Історичний екскурс в проблематику культурного геноциду українців – від “класиків”.

Зоя… Присвячується 76-річниці смерті

Зоя… Присвячується 76-річниці смерті (Мовою документів)

Однією з сакральних постатей радянської військово-патріотичної пропаганди є Зоя Космодем’янська – комсомолка-диверсантка німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу. Та все ж образ цієї “жертви”, який й надалі експлуатують у пропагандистсько-виховній роботі, не такий вже й однозначний.

Translate