Що можна купити на мінімальну пенсію?

В Україні на мінімальну пенсію 1247 гривень живе майже 400 тисяч пенсіонерів. На цю суму можна скромно харчуватися цілий місяць. Пенсіонери можуть дозволити собі раз в день купувати хліб, стегенця і кілька разів в тиждень недорогі крупи і макарони. А ось на засоби особистої гігієни залишиться дуже обмежений бюджет – дорогі шампуні, зубні пасти з такою пенсією не “по кишені”. До того ж, навіть пенсіонерам з субсидією доводиться витрачати гроші на комуналку і проїзд. В середньому, після найнеобхідніших мінімальних витрат, на день “існування” у пенсіонера залишається рівно 30 гривень. Крім того, до уваги береться ще одна стаття витрат: на ліки.

Мінімальної пенсії також вистачить рівно на 12 походів в кіно (правда, при цьому доведеться голодувати, а в кінотеатр ходити пішки), або на покупку 45 доларів. Хоча походи в кіно більшість пенсіонерів сьогодні не можуть собі дозволити. Купівля нового одягу або взуття, навіть за умови тотальної економії, з мінімальною пенсією практично неможливо. Недорогі за сучасними маркам жіночі черевики обійдуться в три мінімальних пенсії. Єдиний вихід – шукати взуття в секонд-хендах. Багатьом пенсіонерам допомагає дача з городом. Відтак дуже часто пенсіонери вирощують овочі, фрукти, готують запаси на зиму і це значна стаття економії для них.

Для відома, за даними  Пенсійного фонду, абсолютна більшість українців на заслуженому відпочинку отримують пенсії нижче прожиткового мінімуму. Всього в Україні 11,9 мільйона пенсіонерів, 6,1 мільйон отримує менше 1500 гривень на місяць. При цьому можновладці  і політики показують  в своїх деклараціях переважно мільйонні статки і досить часто готівкою. Антикорупційні органи перевірили тільки невелику частину декларацій і поки що ні один з корупціонерів не несе відповідальність за свої діяння. А пенсіонери і далі продовжують рахувати копійки, ледве зводячи кінці з кінцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.