кадр з ефіру ERR

В Естонії знайшли унікальний скарб епохи вікінгів та часів Ярослава Мудрого

В Естонії знайшли скарб пізньої епохи вікінгів, який містить срібні монети, що імітують монети часів правління київського князя Ярослава Мудрого.

Археологи виявили незвичайну знахідку в шарі ґрунту в повіті Ляене-Харьюмаа. Щоб витягти знахідку без пошкоджень вченим довелося використовувати новітні технології. Сканування показало, що скарб складається з різних металевих елементів і тканин.

“Особливої ​​уваги заслуговують знайдені олов’яні підвіски. За один раз було знайдено два різних види прикрас. Перший, по всій ймовірності, був виготовлений на території Естонії. Другий тип підвіски схожий на ті, що свого часу робили в Новгородській області. Крім того, в скрині ми знайшли також олов’яний елемент крісла “, – розповів археолог з Талліннського університету Маурі Кіудсоо.

Кадр з ефіру ERR

На думку Кіудсоо, специфіка знайдених предметів свідчить про те, що скарб належав місцевій майстрині. Жінка могла загинути під час одного з раптових набігів на поселення, і місцезнаходження скарбів так і залишилося невідомим. “Дві зі знайдених підвісок датуються карбуванням часів князя Ярослава. Вони імітують срібну монету, яка тоді була в ужитку, де на одній стороні було зображення князя, а на іншій – родовий знак Рюриковичів. Сьогодні відомо про наявність всього восьми таких монет у всьому світі” , – сказав Кіудсоо.

Фахівці ще повинні визначити походження скарбу і його точний вік, але вже зараз вважається, що це є найціннішим скарбом, який був знайдений в Естонії.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.