“Сховище Судного дня” для розумових здобутків людства

На норвезькому острові Шпіцберген створили бібліотеку, в якій будуть зберігатися найважливіші книги, документи та дані. Як і “Сховище Судного дня” – об’єкт, в якому зберігається близько мільйона зразків насіння з майже кожної країни на Землі – бібліотека здатна витримати глобальний катаклізм.

Норвезька компанія Piql опрацьовує цифрові дані і переводить їх в аналоговий формат з використанням спеціально розробленої плівки. Такі дані, за запевненням представників Piql можуть зберігатися 500-1000 років. За словами працівника Piql, Катрін Лоен Томсен, процес схожий на перетворення даних у “великій QR-код на плівці”.

Будь-яка країна може завантажити текст, зображення або аудіо-візуальний контент на сервери. Ці дані потім передаються на спеціальну плівку, яка здатна витримувати значне зношування. Потім вона поміщається в захищену коробку, яка і відправляється в сховище. На сьогодні свої дані передали тільки Бразилія і Мексика. Вони надали насамперед історичні документи, що стосуються життя індіанських племен.

Світовий арктичний архів побудований в тій же скелі, що і сховище насіння, і відкритий для урядів і дослідних центрів з усього світу як місце для зберігання записів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.