МВФ нагадує про зобов’язання щодо НАБУ

Лист Рона Ван Роодена, керівника місії МВФ в Україні
15 травня 2017 року
Шановний прем’єр-міністре,
Оскільки ми готуємося до обговорення четвертого огляду згідно з програмою, підтримуваною МВФ в Україні, я хочу попросити вашої допомоги у важливій справі.
Нашу увагу привернув той факт, що в парламенті обговорюються пропозиції, які дозволять іншим правоохоронним органам крім Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розслідувати випадки корупції на вищих щаблях влади (проект # 6220). Крім того, пропозиції передбачають, що якщо справа відкривається (і закривається) органом іншим ніж НАБУ, подальше розслідування не може бути відкрито стосовно одних і тих самих фактів і подій іншим органом, включаючи НАБУ.
Якщо таке законодавство буде прийнято, то це суперечитиме зобов’язанням, прийнятим владою в рамках програми за підтримки МВФ, щодо збереження виключної компетенції НАБУ в розслідуванні корупції з боку посадових осіб високого рівня і що НАБУ може проводити розслідування щодо будь-якої посадової особи високого рівня без обмеження. Ухвалення пропозицій може серйозно підірвати ефективність боротьби з корупцією, яка велася протягом останніх кількох років і яка розглядається як успіх в намаганнях влади боротися з корупцією. Оскільки запропонований законопроект не узгоджується з програмою – і може задати зворотню дію попереднім діям – я був би дуже вдячний за вашу допомогу в збереженні правової бази в повній відповідності з узгодженою політикою в Меморандумі про економічну і фінансову політику. У зв’язку з цим, ми наполегливо рекомендуємо прийняти законопроект, що дозволяє НАБУ здійснювати прослуховування телефонних розмов самостійно, як було домовлено, до кінця травня.
Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.