stocksnap.io/author/41485

Іноземцям в Україні житиметься легше

23 травня 2017 року Верховна Рада України підтримала законопроект №4541 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо зменшення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій (щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та проживання іноземців)». Таким чином було скасовано реєстрацію іноземних інвестицій, спрощено процедуру видачі дозволів на працю іноземцям, а також видача свідоцтв на тимчасове мешкання в Україні.

Очікується, що ці зміни спростять залучення іноземних менеджерів і іноземних кваліфікованих працівників, що є необхідним на перших етапах розвитку дочірнього підприємства в Україні.

Законопроект по суті стосується виключно чотирьох категорій високооплачуваних ІТ-фахівців – випускників 110 кращих вузів світу, а також представників креативних професій. Сьогодні в Україні працюють 9 тисяч таких іноземних співробітників.

Згідно з попередніми нормами закону, працюючи в Україні іноземці, що зробили інвестиції у економіку, щороку були зобов’язані отримувати дозвіл на роботу в країні. Новий Закон передбачає, що дозвіл даватиметься на 3 роки. А для того, що б не допустити до роботи в Україні малокваліфікованих працівників, закон встановлює мінімальні вимоги щодо заробітньої плати (від 160 тис. гривень.

Безумовно, цей закон не робить прориву в інвестиційному кліматі країни, проте його можна розцінювати як маленький крок на шляху до створення сприятливого клімату для іноземних інвестицій в Україні. Але, з іншого боку, це може погіршити умови для працевлаштування в країні українських фахівців та створити нову хвилю відтоку мізків українських топ-менеджерів та висококваліфікованих спеціалістів на роботу закордон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.