Рада ЄС схвалила Угоду про асоціацію між Україною та ЄС

На сайті Ради ЄС повідомляється:

Україна: Рада схвалила Угоду про асоціацію між Україною та ЄС

11 липня Рада прийняла рішення укласти Угоду про асоціацію з Україною від імені Європейського Союзу. Це відбувається напередодні саміту Україна-ЄС у Києві, 12 та 13 липня.

Це заключний етап процесу ратифікації, завдяки якому ЄС та Україна беруть на себе зобов’язання щодо тісних, довготермінових відносин у всіх основних сферах політики. Це дозволить забезпечити повну імплементацію угоди з 1 вересня 2017 року.

Більша частина Угоди про асоціацію вже діє. Багато політичних та галузевих частин угоди були тимчасово застосовані з 1 вересня 2014 року, тоді як її торговельна частина – глибока та всеохопна сфера вільної торгівлі (DCFTA) – була тимчасово застосована з 1 січня 2016 року. Укладання та набуття чинності Угоди надасть нового поштовху співпраці в таких галузях, як сфера зовнішньої політики і безпеки, правосуддя, свобода і безпека (включно з міграцією), оподаткування, управління державними фінансами, наука і техніка, освіта та інформаційне суспільство.

У 2014 році Європейський Союз та Україна підписали Угоду про асоціацію, почавши відлік нового стану у розвитку відносин між Україною та ЄС. Угода про асоціацію є основним інструментом для наближення України та ЄС: це сприяє поглибленню політичних зв’язків, зміцненню економічних зв’язків та повазі спільних цінностей. Економічна частина угоди, DCFTA, пропонує Україні концепцію для модернізації своїх торговельних відносин та економічного розвитку шляхом відкриття ринків та узгодження законів, стандартів та правил у різних секторах. Це допоможе узгодити ключові сектори української економіки з стандартами ЄС.

15 грудня 2016 року Європейська Рада знову підтвердила свою прихильність укладенню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та уточнила розуміння ряду аспектів угоди. Рішення глав держав та урядів ЄС відкрило шлях для всіх країн-членів ЄС, щоб підтвердити ратифікацію цієї угоди.

 

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0