Вступне слово Туска на саміті Україна-ЄС

Вступне слово президента Дональда Туска на саміті Україна-ЄС у Києві:

«Разом ми багато досягли, але ми пройшли тільки половину шляху. Я переконаний, якщо ви й надалі будете такими рішучими, хоробрими та послідовними, якими ви були тоді на Майдані Незалежності, якими ви є тепер під час битви за цілісність і гідність України, якщо ви зможете витримати тягар реформ та не здатися, тоді ви втілите свої мрії та досягнете своїх цілей. Дозвольте мені як вашому другу висловити одну думку.

Сьогодні ми ясно бачимо, що зовнішньому ворогу вас не здолати. Ви занадто сильні. Але ви можете зазнати поразки від самих себе. Саме тому ви маєте будь-що тримати свою єдність і уникати внутрішніх конфліктів як чуми. Я завжди це повторював своїм співвітчизникам, коли був прем’єр-міністром Польщі, я повторюю це сьогодні всій Європі: ми зможемо подолати виклики сучасного часу тільки якщо об’єднаємося. Немає нічого гіршого за розпад спільноти через сучасні загрози.

Так, демократія – це розбіжність поглядів і конкуренція. Але це також постійний пошук консенсусу. Тому, вашим найважливішим завданням сьогодні є побудова сучасної держави, яка піклується про своїх громадян, опирається корупції і шанує вищі стандарти суспільного життя. Якщо ви зможете скласти цей іспит, то ніхто і ніщо вас не переможе.

Дякую

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0