Україна у рейтингу військової потужності країн світу

Рейтинг військової потужності країн світу (Military Strength Ranking) відображує індекс Global Firepower (GFP) 2017. Рейтинг складають фахівці найстарішого з британських університетів “Святого Ендрю” (University of St. Andrews, що заснований у 1410 році в Шотландії) з метою збору і вивчення інформації про збройні сили різних країн світу.

Рейтинг об’єднує більше 50 різних показників. Окрім чисельності армії, кількості танків, кораблів, літаків та іншої військової техніки він також враховує рівень фінансування військової сфери, транспортну інфраструктуру країни, доступ до нафтопродуктів і інші чинники, які можуть вплинути на боєздатність армії. При цьому в індексі не враховується чинник ядерної зброї. При складані рейтингу дані беруться з відкритих джерел. У 2017 році у рейтинг ввійшло 132 країни світу.

Підсумковий рейтинг – це число з чотирма знаками після коми. У ідеалі індекс держави має дорівнювати 0,0000, проте такий високий показник в реальності неможливий. У 2017 році перші місця рейтингу традиційно зайняли відповідно США (0,0871), Росія (0,0941) і Китай (0,0955). Збройні сили України зайняли 30-е місце з показником 0,5664. По сусідству з нами знаходяться Швеція і Чехія. Слід визнати, що у 2014-2016 роках Україна займала стабільно 25 місце, тому у цьому році рейтинг погіршився.

Але, в цілому, слід констатувати, що Україна досить непогано виглядає на тлі своїх сусідів, що входять в блок НАТО. Лише Польща перевищує нас в рейтингу на 12 пунктів. При цьому з 28 країн-членів НАТО вище за Україну в рейтингу лише 10.

На думку військових експертів, цій рейтинг є найбільш об’єктивним, але його недоліком є відсутність серед критеріїв оцінки боєздатності армій світу важливої опції досвід бойових дій. При його врахуванні місце України у рейтингу могло бути й іншим. А поки що, у підсумку – 30 місце у світі, та 8-е у Європі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.