Едгарс Рінкевічс: Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні

7 грудня у Відні міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс взяв участь у 24-му засіданні Ради міністрів ОБСЄ.

У своїй промові Рінкевичс підкреслив, що українське питання повинно залишатися в центрі обговорення ОБСЄ, враховуючи важливу роль організації у справі запобігання і вирішення конфліктів. Неприпустимо, що у окремих держав-учасниць ОБСЄ фундаментально протилежне розуміння основних принципів і цінностей, про що свідчить агресія Росії щодо України, що ігнорує незалежність, єдність, суверенітет та територіальну цілісність України. Рінкевичс підкреслив, що Росія повинна нести повну відповідальність за свої агресивні дії в Україні. Водночас міністр висловив підтримку дипломатичним намаганням подолати кризу в рамках Нормандського формату та тристоронньої контактної групи, досягнувши повного виконання Мінських угод. 

Міністр визнав, що необхідна більша політична воля і прагнення організації досягти вирішення заморожених конфліктів в Європі. ОБСЄ є платформою для вирішення таких конфліктів, але має бути більш тверда політична воля, щоб досягти реальних результатів.

Едгар Рінкевичс підкреслив, що безпека в Європі також означає дотримання прав людини, принципів демократії, верховенства закону і основних свобод, тому необхідно продовжити роботу зі зміцнення автономних інститутів ОБСЄ та їх незалежності.

Під час засідання Ради міністрів ОБСЄ Едгар Рінкевичс також став членом обговорення проблеми прав людини в Криму. Він висловив стурбованість з приводу погіршення становища на півострові, особливо обмеження прав людини і основних свобод кримських татар після анексії Криму. Важливо, щоб це питання залишалося на порядку денному міжнародних організацій, наголосив міністр.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0