Держдеп США закликає до обміну «всіх на всіх»

28 грудня Державний департамент США оприлюднив заяву з приводу обміну затриманими між Україною та Росією:

«Сполучені Штати Америки вітають вчорашній обмін понад 300 затриманих між урядом України та силами під проводом Росії на сході України. Цей обмін є одним з кроків до реалізації Мінських угод. Ми знову закликаємо сторони в повній мірі виконувати взяті на себе Мінські зобов’язання, включно з реальним обміном затриманими “всі на всіх”; повним припиненням вогню; виведенням важкої зброї; забезпеченням безпечного та захищений доступ для моніторингу спеціальної місії зі спостереження ОБСЄ; і гуманітарним доступом до зони конфлікту.

Як заявив секретар Тіллерсон міністру закордонних справ Лаврову у своїй телефонній розмові на цьому тижні, для Росії також важливо повернути своїх представників до Об’єднаного центру з контролю та координації.

Боротьба на сході України забрала понад 10 000 життів і пошкодила важливу цивільну інфраструктуру. Росія, яка розпочала цей конфлікт і підтримує його, активно керуючи військовими підрозділами на місцях, які атакують українські позиції щодня, повинна припинити його.

Сполучені Штати Америки, у координації з Францією, Німеччиною та Україною, готові співпрацювати з Росією для підтримки Мінських угод, спрямованих на припинення конфлікту, в тому числі завдяки миротворчим силам з широким мандатом на забезпечення безпеки та захисту по всій зоні конфліку, контролю над міжнародним кордоном та відповідальністю за розміщення важкої зброї».

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0