Ілюстративне фото

Велике оцифровування

Проект Вроцлавської Політехніки (Польща) врятує майже 40 тис. фотографій, – про це йдеться у статті польського журналу świat nauki.

“Майже 40 тис. кадрів, на яких зображено історичні плани міст, пам’ятки промислового будівництва, техніки і ремесла налічує збірка негативів, який зараз оцифровується у Центрі Знань та Науково-технічної Інформації Вроцлавської Політехніки (ЦЗНТІ ВП). Оцифровується не тільки колекція кліше, але й найстаріші скляні негативи і документи, які її супроводжують. Усі матеріали надійшли з ресурсів Відділу архітектури Вроцлавської Політехніки.

“Якщо йдеться про негативи, то загалом колекція налічує приблизно 38 тис. кадрів, натомість самих описів є біля 35 тисяч. Збірка – це результат дослідницьких праць і студентських практик, якими займалися працівники нашого навчального закладу”, – пояснює Пьотр Пінкава, керівник проекту з Лабораторії Методів Діджиталізації і Мультимедіа ЦЗНТІ ВП.

Фотографічна документація, що накопичувалась ще з 50-х років ХХ століття, – це, зокрема, пам’ятки промислового будівництва, архітектури, техніки і ремесла, архітектонічні дослідження, історичні плани міст, інвентаризаційні вимірювання та репродукції іконографії.

У збірці опинилися об’єкти з території Шльонська, зокрема з Дольного Шльонська, а також Вроцлава. Це особливо цінні матеріали, адже вони є єдиними документами багатьох пам’яток, частина з яких за останні 40 років була понищена чи зруйнована.

Оцифровування гарантуватиме безпечне, тривале збереження і архівацію ресурсів, а на наступному етапі –широкий доступ до фотографічної документації пам’яток, досліджень та інвентаризаційних вимірювань в Інтернеті.

Після закінчення проекту збірку буде передано Дольношльонській Цифровій Бібліотеці.

“Ми також плануємо розширити нашу працю, оцифровувати наступні матеріали, пов’язані з негативами. Окремою ініціативою стане ще й проект, який стосується надання доступу до збірок усім охочим”, – додає керівник проекту.

Проект під назвою “Діджіталізація фотографічної документації зі сфери історії архітектури, історії мистецтва, картографії та історії техніки із збірок Вроцлавської Політехніки” мав закінчитись у жовтні 2017 року. Він фінансувався з коштів Міністерства Науки та Вищого Шкільництва, виділених на популяризації науки”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.