Фото: tyt.by

Генсек Ради Європи просить Путіна помилувати Олега Сенцова

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд подав офіційне прохання до російського президента Володимира Путіна щодо розгляду можливості помилування українського режисера Олега Сенцова, який продовжує голодування у одній з російських в’язниць. 

“Шановний п. Президенте,

Під час мого робочого візиту до Москви минулого тижня я мав можливість обговорити з Уповноваженим з прав людини Російської Федерації ситуацію з низкою осіб, позбавлених волі в Україні та Росії, і за чиїми справами  уважно стежить Рада Європи. Омбудсмен Москалькова інформувала мене про спільні кроки, здійснені разом з українським омбудсменом Денисовою  для вирішення важкого становища тих, кого це стосується.

Я вітаю той факт, що  їх співпраця стала можливою завдяки Вашим останнім угодам з Президентом України Порошенком. В останні роки Рада Європи та я особисто активно підтримували такі домовленості, в тому числі зусилля нинішніх та колишніх омбудсменів Російської Федерації та України щодо передачі в’язнів з Криму в 2016 році.

У цьому контексті та в межах моєї компетенції,  як депозитарія Європейської конвенції з прав людини, я хотів би звернутися до вас з приводу пана Олега Сенцова, який в даний час відбуває термін ув’язнення в Росії. Беручи до уваги важливі гуманні питання в його справі, я прошу вас розглянути можливість, використовуючи ваші конституційні повноваження, помилувати його.

Такий жест, що базується на гуманних засадах, буде відповідати не лише Конституції Росії, а й духу Європейської конвенції з прав людини.

З повагою

Турбйорн Ягланд” 

Страсбург, 25 червня 2018 року

джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.