Фото. Lucas Vasques

Паразити свідомості

Що спонукає людей до негативних вчинків? Дехто вважає, що людина створена доброю, а на погані діяння її схиляють певні сили, що підкорюють свідомість. Цю фантастичну ідею розкрито в романі британського письменника Коліна Вілсона “Паразити свідомості”. Ворожі сутності, що поселились у людському розумі, живляться страхом, ненавистю та гнівом, провокуючи війни й катастрофи.

Релігійні концепції певною мірою також поділяють думку про існування таємних сил, які намагаються підкорити волю людини й схилити її до негативних вчинків. Є навіть релігійні ритуали для очищення людини від цих сил.

Теорії про те, що свідомістю людини можуть керувати інші живі істоти, науковці вважали фантастичними й псевдонауковими. Однак професор Девід Бараш з Університету Вашингтону припустив, що бажання і прагнення людини формують саме мікроорганізми, зокрема й паразити, що живуть в тілі цієї людини. Разом з колегами науковець провів низку досліджень, збагнувши, що паразитарні мікроорганізми, які розмножуються у воді, змушують комах падати у воду й там гинути. А певний вид грибів оселяється в організмі мурах й змушує їх до суїциду. Мікроорганізми токсоплазми, потрапляючи в тіло мишей, змушують гризунів добровільно йти в лапи хижакам, адже жити у більшому організмі паразиту значно комфортніше.

Якщо інші істоти можуть підкорювати свідомість комах і тварин, то чи поширюється цей вплив також і на людину? Дослідження чеського паразитолога Ярослава Флегра довели дію токсоплазми на поведінку людини. Водії, заражені токсоплазмою, у 2,6 разів частіше потрапляють у ДТП. Паразити також змінюють повсякденну поведінку людини на більш ризиковану і безстрашну. А ризик за кермом – це прямий шлях до аварійних ситуацій. Ще у студентські роки доктор Флегр помітив зміни свого характеру. Він став значно сміливішим і навіть брав участь в акціях проти комуністичного уряду Чехословаччини. Згодом у нього виявили токсоплазмоз, яким він заразився, куштуючи сире м’ясо.

Цікаво, що поведінка чоловіків і жінок, інфікованих токсоплазмою, відрізняється. Чоловіки стають більш агресивними й ревнивими, а жінки добрішими, доброзичливими і душевними. З’ясувалось, що токсоплазма спричиняє хронічний стрес, який у чоловіків і жінок викликає зовсім різні емоції.

Якщо токсоплазма має такий вплив на людину, то можна тільки уявити загальну дію інших паразитів. З іншого боку, людина не може існувати без корисних мікроорганізмів, які беруть участь у роботі шлунково-кишкового тракту і забезпечують нам імунний захист. Ці мікроорганізми потребують рослинних продуктів і клітковини. Однак коли ми починаємо споживати м’ясо, у нас поселяються гнильні бактерії, що пригнічують нашу мікрофлору, а це спричиняє погіршення здоров’я. До того ж паразити, що потрапляють у організм через м’ясо, ще й впливають на свідомість.

Отже, бути господарем своїх вчинків і думок чи підкоритися мільярдам паразитів – залежить від нашого харчування.

 

 

 

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.