Фото. Shutterstock

Сьоме відчуття

Учені довго вважали, що імунна система не пов’язана із мозком, однак насправді це не так, – пише Джонатан Кіпніс у журналі “Scientific American”.

“Упродовж десятиліть підручники з анатомії вчили, що дві найбільш складні системи в організмі – мозок та імунна система – функціонують цілком ізольовано одне від одного. Всі погоджувалися, що мозок концентрується на проблемах керування тілом, а імунна система – на його захисті. У здорових людей вони функціонують незалежно. Лише при деяких хворобах чи при пошкодженні клітини імунної системи потрапляють до мозку, і якщо таке стається, то метою цього є атака. Однак останніми роками низка нових відкриттів революціонізувала погляди науковців на ці дві системи.

Щораз більше результатів досліджень вказують на те, що мозок та імунна система співпрацюють один з одним як при хворобах, так і в здоровому стані. Імунна система може, наприклад, допомагати мозкові після травм, підтримувати у боротьбі із стресом, а також у таких ключових функціях мозку, як навчання та соціальна поведінка. Ба більше, імунну систему можна вважати різновидом наглядового органу, котрий викриває мікроорганізми в організмі і навколо нього, після чого інформує про них мозок так, як очі передають візуальну інформацію, а вуха – звукові сигнали. Іншими словами, мозок та імунна система не лише ходять тими самими шляхами, але й тісно між собою переплетені.

Науковці тільки розпочинають дослідження у новій сфері нейроімунології, але вже зараз стає зрозуміло, що реакція мозку на імунологічну інформацію, а також те, як ця інформація контролює мозок, може стати ключем до зрозуміння багатьох неврологічних хвороб – від аутизму до хвороби Альцгеймера, а також для опрацювання нових методів лікування. Спроби терапії таких захворювань були невтішними, оскільки більшість ліків не може з легкістю дістатися до мозку. Відкриття зі сфери нейроімунології вказують на спокусливу можливість більш ефективної тактики, котрою може бути діяльність, спрямована на імунну систему”.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.