Фото. Рatriarchate.org

Вселенський патріархат зробив офіційну заяву щодо автокефалії Української церкви

Священний Синод Вселенського патріархату після триденних консультацій ухвалив низку рішень, що стосуються Української православної церкви. 

Текст заяви

Під головуванням Його Всесвятості, Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

“Підтвердити вже ухвалене рішення про те, що Вселенський патріархат приступає до надання автокефалії Українській церкві.

Відновити ставропігію Вселенського патріарха в Києві, як одну з його численних ставропігій в Україні, яка там завжди існувала.

Прийняти і розглянути клопотання про апеляцію Патріарха Філарета (Денисенка), митрополита Макарія (Малетича) та їхніх послідовників, які опинилися в розколі не з догматичних причин, відповідно до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха, щоб отримати такі петиції з боку ієрархів та іншого духовенства від усіх автокефальних церков. Таким чином, вищезазначені особи було канонічно відновлено до їх ієрархічного або священицького звання, і їх віряни були відновлені в спілкуванні з церквою.

Скасувати юридичне зобов’язання Синодального листа 1686 року, видане за обставинами того часу, що надало право за допомогою економіки Московському патріарху призначити митрополита Київського, обраного зборами священнослужителів його єпархії, яка буде почитати Вселенського патріарха в якості першого ієрарха на будь-якому святкуванні, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської материнської церкви.

Звернутися до всіх сторін, які беруть участь, із закликом уникати захоплення церков, монастирів та інших об’єктів, а також будь-яких інших актів насильства і відплати, з тим щоб мир і любов Христова могли переважати.”

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.