фото: unian.info

Федеріка Моґеріні у Кембриджі про конфлікт у Азовському морі

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Моґеріні, виступаючи у Гарвардській школі наук і міжнародних справ імені Кеннеді в Кембриджі, штат Массачусетс, у США, заявила:

«Цими тижнями ми побачили, що маємо спільний інтерес у тому, щоб  вирішити проблему стосовно порушення Росією територіальної цілісності України:  тільки разом Європа і Америка можуть протистояти викликам, які створює Росія і на європейській землі, а також в інших місцях. З моменту незаконної анексії Криму ми постійно заявляємо, що кордони не повинні і не можуть бути змінені  воєнною силою і коли цей основний  принцип порушується, ми почуваємося менш безпечними.

А нинішні події в Азовському морі є певною мірою – я не сказала б, що неминучим наслідком, бо таких речей завжди треба уникати, – але прямим наслідком очевидного порушення основних правил мирного співіснування на європейській території. Європа і Америка були разом, вказуючи на ці порушення і даючи на них відповідь.

Європа та Америка все ще знаходяться по один бік стосовно переважної більшості найбільш делікатних питань нашого часу. І порівняно з днями плану Маршалла різниця полягає в тому, що сьогодні Європа є набагато сильнішою і більш надійним партнером для Сполучених Штатів. Ми виросли, також завдяки американській підтримці. Ми є такою ж економічною силою, як  Сполучені Штати. Я розумію, що це може десь викликати певні занепокоєння але наявність сильного друга робить вас сильнішим».

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.