Доброму серцю весь світ усміхається і здоров’я прибавляється

Напевне, кожен хто спілкувався з людьми, яким вдалося  досягти  поважного віку, помічав їх  доброту і спокій. І ця особливість довгожителів підтверджена вченими.

Так, науковці з Університету Пітсбурга (США) зі своїми колегами з Нідерландів протягом 8 років досліджували близько 100 000 осіб за допомогою спеціальних психологічних тестів, які розкривали їх внутрішній стан, життєві принципи і відношення до оточуючих. Результати досліджень були приголомшливі. Виявилось, що доброзичливість і оптимізм значно подовжує життя, а песимізм і злість навпаки, провокують безліч хвороб.

Механізм  впливу на здоров’я негативних думок і агресивної поведінки вивчений досить суттєво. Під час такого стресу  в кров викидається понаднормова кількість тестостерону. В дослідженнях канадських вчених, які було опубліковано виданням MedicalNewsToday,доведено, що цей стероїдний гормон запускає певні процеси в мозку, які  ще більше підсилюють агресію. Людина як би «вигорає» з середини. Надлишок тестостерону викликає серйозний гормональний збій в організмі, який може спровокувати безліч хвороб – від серцево-судинних проблем до хвороби Паркінсона.

Цікаві відкриття зробили і археологи. Виявилось, що в різні історичні періоди людства кількість гормону агресивності тестостерону в організмі суттєво відрізнялась. А в період близький до 50000 років тому, коли відбувся різкий розвиток людства, кількість тестостерону в наших пращурів  була мінімальною. Отже, чим толерантнішим і спокійнішим було суспільство, тим більшого прогресу воно досягало.

 Коли розглядати ці процеси з морально-філософської точки зору, то дивуєшся, як розумно і справедливо був створений людський світ. Адже особи, які проявляють  агресивність і злість по відношенню до інших живих істот, спричиняють уповільнення розвитку суспільства, а отже втрачають природний захист і скорочують собі життя.

Якщо проаналізувати всі великі епідемії і пандемії, що спіткали людство, то як правило, вони розпочиналися в часи, коли суспільство було переповнене агресивністю і ненавистю (війни, інквізиція, та ін.)

З іншої сторони, людина, яка наділена моральними  чеснотами  і добрим ставленням до всього живого, оберігається Всесвітом по- особливому. І цей механізм захисту вчені поступово відкривають. Так нещодавно австрійське видання Kurier опублікувало дослідження міжнародної команди вчених під керівництвом Йозефа Пеннінгера (JosefPenninger) з Австрійского інституту молекулярних біотехнологій  і нейробіолога з Гарварду Кліфорда Вульфа (CliffordWoolf). Науковці виявили, що імунні клітини нашого організму, так звані Т-клітини,  активуються молекулами тетрагідробіоптерину, по- іншому BH4, які раніше були відомі як головні чинники при виробництві «гормонів  щастя» – серотоніну і  дофаміну.

Імунна система головний наш захисник. Т-клітини постійно патрулюють організм і нейтралізують ворогів:  збудників хвороб, чи мутагенні клітини. В разі, якщо ці клітини не будуть активуватися в потрібній для захисту організму кількості, можуть виникати страшні аутоімунні хвороби.

Дане відкриття переконливо підтверджує психосоматичну теорію виникнення багатьох хвороб.  Адже в разі, коли людина часто нервує чи  перебуває в агресивному стані, тоді не виробляються в достатній кількості молекули  BH4, а отже, імунні Т-клітини активуються слабо і організм залишається практично беззахисним.

Якщо ж наше життя наповнене добрими справами і піклуванням про інших, то ми отримуємо від цього задоволення, оскільки наш організм вдосталь продукує гормону «щастя» і молекулиBH4, які в свою чергу активують Т-клітини, а імунний захист працює на високому рівні.

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.