Джерело: vizit.ks.ua

Ветеран як таран

Рівень «соціальної ваги» ветерана в українському суспільстві є досить великим, тому трапляються випадки, коли ветеранів використовують для досягнення корисливих цілей. Авторитет ветерана російсько-української війни в нашому суспільстві є настільки великим, що автоматично підносить його до категорії морального авторитета і робить твердження ветерана мало не абсолютною істиною.

Частина українців дійсно так вважає і має на це підстави, частина створила для себе образ героя у білому, який просто не може бути причетним до сумнівних справ. Іншим просто немає що сказати на запитання: «Де ти був, коли я за тебе кров проливав?», тому такі люди теж не хочуть вступати із ветераном у суперечку.   

Присутність героя війни у будь-якій справі додає їй ваги і робить ветерана ідеальним інструментом для лобіювання практично будь-яких питань. Політики намагаються залучити якомога більше ветеранів у свої політичні проекти, щоб підсилити за допомогою їхнього авторитету свої мало-реальні обіцянки.

Ветеранів намагаються купити або використати несвідомо.

Наприклад, обирають дату, присвячену якійсь знаковій або трагічній події в історії країни, скликають ветеранів і замість українського прапора розгортають прапори своїх політичних сил. Людина із медалями на грудях опиняється під партійним прапором, не маючи приналежності до цієї партії і не усвідомлюючи її цілей.

Вигідно заманити ветерана на якийсь провокативний захід, де збираються спровокувати бійку із поліцією. Потім на екранах телевізорів з’являється скривавлене обличчя у камуфляжі – результат «роботи» поліцейських, які, як скажуть, «діяли за наказом антинародної влади».

Надзвичайно розповсюдженою є практика використовувати людей у одностроях для отримання дозволів на забудову певних земельних ділянок. Ветеранам обіцяють квартири у будинку  і забудовник починає посилати їх під кабінети чиновників, заявляючи, що будувати будуть для них. Після отримання ділянки та закінчення будівництва виявляється, що щось пішло не так і квартиру отримали зовсім не ті ветерани, які стояли під дверима, а якийсь працівник прокуратури, що отримав посвідчення УБД, 45 днів просидівши у готелі міста Краматорськ.

Дуже часто у форму вдягають людей, які взагалі ніколи не були на фронті. Зображаючи ветеранів, вони блокують будівництво якогось об’єкту, а потім лідер липової спілки ветеранів вимагає у забудовника гроші за те, щоб не чинити перепон під час будівництва.

Цікаво, що ветеранські союзи, які складаються зі справжніх ветеранів, намагаючись у законний спосіб відстоювати свої права, рідко досягають успіху, наштовхуючись на сотні бюрократичних перепон, зав’язаючи у паперах та судових тяжбах.

Наприклад, для протидії ветеранам, які, не маючи зв’язків намагаються отримати земельні ділянки у населених пунктах поблизу великих міст, де земля ціниться дорожче, придумана така схема. В них беруть документи, належним чином оформлюють, посміхаються, а на сесії селищної ради депутати не голосують ні «за», ні «проти». Руки піднімають тільки на питання головуючого: «Хто утримався?».

Оскільки всі утримались, питання переносять на наступну сесію і так до безкінечності.

Дивно, як у суспільстві може поєднуватись така всеохоплююча любов та пошана до ветеранів, та, одночасно, таке блюзнірське ставлення до них.    

Із наближенням виборів кількість спекуляцій та провокацій із застосуванням ветеранів буде збільшуватись, і використовувати патріотів будуть ще більш цинічно, тому, користуючись нагодою, хочу звернутись до ветеранів із проханням: «Будьте уважними та виваженими. Маючи справу із політиком чи бізнесменом, цікавтесь його біографією. Злодій у минулому навряд чи стане добропорядною людиною сьогодні. Не спішіть підхоплювати прапори та гасла. Не продавайтесь. Бути моральним авторитетом – це не тільки збирання лаврових вінків, але і величезна відповідальність».

Маю також пораду людям, які готові звести будь-якого учасника АТО у ранг ікони. Пам’ятайте – є люди, які отримали свої УБД не в окопах, а у саунах за третьою лінією оборони, а той, хто не погребував змахлювати у такій справі, навряд чи надає значення словам «мораль», «сором», «совість».

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.