Чи готується Росія до повномасштабної війни в сучасних геополітичних реаліях

Нещодавно очільник Генштабу ЗСРФ Валерій Герасимов презентував нову оборонну доктрину Росії, що передбачає можливість нанесення превентивних ядерних ударів в локальних конфліктах по деяких країнах для захисту національних інтересів Кремля.

Під час брифінгу з військовими аташе іноземних держав В. Герасимов звинуватив Вашингтон у постійному втручанні у внутрішні справи інших країн у контексті ситуації у Венесуелі. Також він зазначив, що країни, які розмістять американські ракети середньої та малої дальності, стануть “об’єктами ураження”. Оскільки Росія та США вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, Москва боїться, що тепер зброя може бути розмішена на території України, зокрема у Чернігівській, Сумській областях, наближених до важливих стратегічних центрів Росії. Кремлівські парламентарі навіть міркують над ідеєю посилення оборонного потенціалу Росії в умовах зовнішньої нестабільності.

Останнім часом РФ зосереджує військову техніку на кордонах з Україною, проводить військові навчання у Придністров’ї. Чи свідчить це про те, що Росія почала готуватися до повномасштабної війни, зокрема й до відкритого вторгнення на територію України? Ця версія є цілком імовірною, однак насамперед такими діями Росія хоче довести світові, що вона залишається важливим гравцем і готова до будь-яких сценаріїв. Але при всій своїй аморальності і лицемірстві Володимир Путін, який має значні закордонні активи, не настільки тупий і обмежений, щоб поставити під удар власне матеріальне благополуччя.

Своїми гучними заявами Росія передусім хоче спровокувати реакцію США і ЄС. Один із лідерів російської партії “Яблуко” О. Скобов вважає, що Путін готується до обмеженої ядерної війни не для того, щоб перемогти, а щоб налякати Захід, який, на його думку, буде відхилятися від прямої ескалації, коли Росія збільшуватиме свій геополітичний вплив у світі.

Гадаю, найперше ці меседжі спрямовані на внутрішнього споживача. Рейтинги Путіна падають, економічні санкції США та країн Євросоюзу послаблюють економіку, а реформи все частіше викликають протести, тому для консолідації росіян влада вигадує зовнішні загрози, що відволікають населення від внутрішніх проблем.

За цих умов Україна повинна посилювати співпрацю з іншими країнами, нарощувати свій економічний і оборонний потенціал, наприклад, активізувати розробки ракет малої і середньої дальності, що можуть нести загрозу ключовим містам Російської Федерації, а відтак змусять Кремль зважати на думку України.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.