Вибір “людей війни”: між сподіванням кращого та страхом гіршого

Вибори вкотре розкололи українське суспільство. Серед армійців та ветеранів теж немає єдності. Чого очікують від кандидатів “люди війни”?

Для військового керівництва, яке декларувало одностайність у політичних уподобаннях ЗСУ, підсумки виборів на спецдільницях стали сюрпризом. Однак, як не дивно, саме очільники, які й досі керують армією у радянському стилі, спровокували такий результат. Річ у тім, що місію “переконати” армійців делегували офіцерам по роботі з особовим складом, які, хоч і називаються по-новому, загалом залишились тими ж замполітами: замість того, щоб вирішувати проблеми, діють, наче каральний орган, а тому викликають не повагу, а ненависть і страх. Та це не зовсім їхня провина. Посадові обов’язки “виховників” роблять їх відповідальними майже за все погане, що відбувається у військах, і це відображається на їхньому морально-психологічному стані та змушує шукати швидкі, але не завжди ефективні способи вирішення завдань.

Отже, замполітам доручили добитись від особового складу певних результатів голосування. Не маючи часу та можливості агітувати, як і достатнього авторитету для того, щоб до них прислухались, замполіти пішли найпростішим і дуже армійським способом – наказали проголосувати так, як треба, до того ж дали зрозуміти, що знайдуть спосіб покарати за неправильний вибір. Однак вони не врахували того, що не зможуть насправді контролювати дії підлеглих, а такий категоричний ультиматум спровокує зворотній ефект.

До того ж на спецдільницях голосувала ще й Національна гвардія, яка підлягає МВС і яка отримала інші розпорядження, і силовики Донецької та Луганської області, що певним чином перебувають під впливом Партії регіонів. Та навіть якщо віднести частину протестного електорату до Нацгвардії та інших силовиків, а частину списати на помилку офіцерів-виховників, не можна однозначно стверджувати, що в армії немає прихильників нового претендента на високий пост.

Однак чого хочуть прибічники і на що сподіваються їхні опоненти? Загалом вони прагнуть того ж, що і всі українці – перезавантаження влади та подолання корупції. Тут усе просто: діючі лідери не змогли зупинити крадіїв, то, може, зупинять ті, що прийдуть на їхнє місце.

В армії й нині процвітає корупція, а також існує недореформа Збройних сил. Виявилося, що недостатньо нагодувати та вдягнути військо. І незначного підняття грошового забезпечення теж не вистачає. Всім цим військові готові були б пожертвувати, якби ставлення до людей змінилося, документообіг радянського зразка зник. В армії все ще не навчились шукати причини проблем, натомість займаються замилюванням очей щодо наслідків та створенням картини несправжнього благополуччя. І це прагнуть змінити прихильники обох кандидатів.

Чому ж військові переважно підтримують чинного президента? Найперше – через невпевненість у новому кандидаті, нерозуміння того, хто за ним стоїть і чого від нього очікувати.

У кожного армійця чи ветерана є побратим, який не повернувся чи залишився скаліченим. Це робить перемогу у війні особистою справою. Зміна зовнішньої політики країни може звести ці жертви нанівець. А ще військові та ветерани, на відміну від цивільних, розуміють ціну помилки. Якщо громадяни зроблять хибний вибір, то можуть втратити певні свободи, їхнє фінансове становище погіршиться чи виникнуть інші незручності. Для військових ж помилка може коштувати життя.

Отже, прихильники нового претендента на президентський пост хочуть, щоб після виборів виявилося, що їхні опоненти помилялись. А прибічники чинного гаранта сподіваються, що у разі поразки, після виборів, виявиться, що всі їхні страхи були безпідставними.Об’єднує всіх бажання швидких змін, однак частина виборців усвідомлює ступінь ризику, інша ж або не розуміє, або намагається не думати про погане, сподіваючись на краще майбутнє.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.