Джерело: unian.net

Християнству немає місця в армії РФ

На Великдень бойові дії на сході знову загостряться, як це вже не раз траплялось під час інших релігійних свят. Річ у тім, що російська армія не приймає християнських цінностей.

Ненависть – єдина рушійна сила російського суспільства, а також консолідуючий чинник армії Кремля. Ненависть до всіх, хто не з нами, була обов’язковим ідеологічним складником і радянських військ. Однак у 1917 люмпен розстрілював та завзято руйнував “до основания” в надії, що коли від старого світу не залишиться нічого, постане новий, у якому жити буде краще.

Під хвилею руйнацій загинула й церква, що була частиною старого світу та нагадувала про існування такої незручної заповіді, як “Не вбий”. Храми впали, моральні авторитети з числа священнослужителів були знищені, твердження про існування Бога – взяті на сміх.

Оскільки в цивільному житті остаточно ліквідувати віру у вищі сили не вдалося, утворився такий собі гібрид комунохристиянства, де релігія стала ще одним державним інститутом, за допомогою якого можна було контролювати населення.

В армії, що в будь-який момент могла отримати наказ не тільки вести бойові дії, а й розстрілювати, релігія була заборонена взагалі, адже навіть її модернізований варіанті міг стати стримуючим чинником. Оскільки християнство стверджує, що Бог – це любов, у радянському суспільстві, а особливо в армії, культивувались такі поняття як ненависть та безжальність. У всіх проблемах радянська влада звинувачувала Захід, буржуїв та капіталістів, які жили краще та нібито мріяли знищити СРСР.

Російська Федерація повністю перейняла радянську модель керування суспільством. Щоправда, у Росії, на відміну від СРСР, ніхто не вірить, що від руйнування старого світу, нехай це Україна чи Грузія, жити стане краще. Яскравий приклад – Чечня, справи якої після російського втручання лише погіршились.

 Отже, надії немає, основним об’єднавчим чинником, єдиною мотивацією залишається тільки ненависть до всіх, хто не в таких самих умовах, як росіяни. Агресію потрібно постійно культивувати, а християнство цьому перешкодить. Та ще й релігійні свята можуть об’єднати віруючих по обидва боки фронту. Щоби не допустити цього, російським військам, що стоять на лінії розмежування в Донбасі, наказали загострювати бойові дії під час релігійних свят, а особливо тих, які вважають західними, наприклад, день святого Миколая.

Отож, ніхто з російських військових не вірить у світле майбутнє, та й їхні зарплати не є настільки високими, щоб компенсувати можливість повернутися додому в труні. Міф про порятунок репресованих режимом хунти російськомовних розвіявся в перші два роки війни. Залишається спільна ненависть та зловтішання: “От зараз ми їм зробимо свято! Вогонь! Нам погано, то хай і їм буде погано”.

І летять у наш бік снаряди, а вибухи глушать церковні дзвони. Так було завжди впродовж цієї війни. Так буде й цьогоріч.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.