Святкування 10-ої річниці Східного партнерства

13-14 травня ЄС разом із Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Республікою Молдовою та Україною відзначатимуть 10-ту річницю Східного партнерства низкою заходів у Брюсселі. Ці заходи є чудовою нагодою відсвяткувати взаємовигідне партнерство, яке приносить конкретні результати для громадян.

Відзначатимуть 10-річний ювілей Східного партнерства низкою зустрічей високого рівня у Брюсселі. У них візьмуть участь, зокрема, Президент Європейської Ради Дональд Туск, Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер та Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики/Віце-президентка Європейської Комісії Федеріка Моґеріні. Також до зустрічей долучаться шість країн-учасниць Східного партнерства, країни-члени ЄС та інші зацікавлені сторони.

У понеділок, 13 травня, під головуванням Федеріки Моґеріні відбудеться щорічна зустріч міністрів закордонних справ Східного партнерства. У ній візьмуть участь 28 країн-членів ЄС, шість східних партнерів Євросоюзу та ключові зацікавлені сторони; Єврокомісар з Європейської політики сусідства і перемовини про розширення Йоганнес Ган також буде присутній на події.

Під час зустрічі міністри оцінять прогрес виконання порядку денного «20 ключових завдань на період до 2020 року», ухваленого у листопаді 2017 року на саміті Східного партнерства. Його мета –  принести відчутні блага життю громадян по всьому регіону за допомогою роботи у напрямі міцніших економік, урядування, сполученості та суспільств.

Увечері цього ж дня Туск прийматиме голів держав або урядів шести країн Східного партнерства під час святкової вечері. Цей захід також відвідають Юнкер, Моґеріні та Ган. Окрім того, у ньому візьмуть участь ініціатори Східного партнерства у 2008 році Радослав Сікорський та Карл Більдт, колишні міністри закордонних справ Польщі та Швеції відповідно.

Паралельно у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR у Брюсселі відбуватиметься концерт під назвою «Створюючи разом». Це дійство об’єднає на одній сцені широковідомий Джазовий Оркестр Брюсселя та музикантів із шести країн-учасниць Східного партнерства.

14 травня у будівлі Європейській Комісії під головуванням Юнкера відбудеться конференція високого рівня. У конференції візьмуть участь голови держав або урядів країн Східного партнерства, міністри закордонних справ країн-членів ЄС, представники громадянського суспільства та бізнесу, молодь та журналісти з 34 країн. Також до заходу долучаться Моґеріні, Ган і Єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом. Цей захід є чудовою нагодою обговорити останні події, що стосуються партнерства, протягом першого десятиріччя. Також він стане платформою для обміну думками щодо його майбутнього з широкою аудиторією ключових зацікавлених сторін, які активно працюють у цьому регіоні або безпосередньо залучені у цю ініціативу.

Джерело

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.