Штучна деревина

Новий штучний матеріал за витривалістю подібний до деревини, але не має її основних вад, як-от легкопальність і вразливість до вологи – пише Сід Перкінс у журналі Scientific American.

Щоб створити синтетичну деревину, науковці додали до полімерної живиці невелику кількість хітозану, полісахариду, який добувається із панцирів ракоподібних. Висушуючи суміш після її заморожування, вони отримали матеріал з великою кількістю маленьких пор і каналів, які виникли завдяки хітозану. Наступним кроком було затвердіння живиці при температурі 200о С, під час якого утворюються сильні хімічні зв’язки.

Шу-Гонг Ю, хімік і спеціаліст інженерії матеріалів з Китайського науково-технічного університету, що у місті Хефей, пояснив, що отриманий у такий спосіб штучний матеріал, виготовлення і властивості якого були описані у серпневому номері Science Advances, має таку саму відпірність на стискання, що й деревина. Прискорене висушування в холоді дозволяє отримати менші канали і пори, що підвищує витривалість матеріалу так само, як вища температура затвердіння живиці. Добре вплинуло на нього й додавання волокон целюлози.

На противагу до природньої деревини, отримання синтетичного відповідника не потребує багатьох років. Ба більше, матеріал є стійким проти впливу води. Тести показали, що механічні властивості взірців, яких замочили на 30 днів у воді і сильному кислотному розчині, погіршувалися лише незначною мірою, тоді як пробкове дерево, що піддалось такому ж впливу, стало на дві третини менш міцним і на 40% менш відпірним на стискання. Нове творіння є також вогнетривким: його важко запалити, а після виймання з вогню воно відразу гасне.

Леннарт Бергстрьом, спеціаліст інженерії матеріалів із Стокгольмського університету, який не брав участі у дослідженнях, припускає, що синтетичну деревину буде використано для виробництва стійких проти згинання упаковок. І додає, що завдяки пористій структурі, наповненій повітрям, матеріал може також бути придатним для теплової ізоляції на будівництві. Число його застосувань ще може зрости після винайдення екологічних замінників використаної у розробці полімерної живиці.

Джерело

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.