ЄС продовжив санкції через анексію Криму ще на рік

20 червня 2019 року Європейська рада продовжила дію обмежувальних заходів, прийнятих у відповідь на незаконне приєднання Росією Криму та Севастополя, до 23 червня 2020 року. Про це повідомляють на офіційному сайті Європейської ради. 

Заходи застосовуються до осіб ЄС та компаній, що базуються в ЄС. Вони обмежені територією Криму та Севастополя. До санкцій входить заборона на:

∙ імпорт продукції, що походить з Криму або Севастополя, до ЄС;

∙ інвестиції в Крим чи Севастополь, що означає, що жодна європейська компанія або компанії з ЄС не можуть купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські компанії або надавати пов’язані з цим послуги;

∙ туристичні послуги в Криму або Севастополі, зокрема європейські круїзні судна не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних ситуацій;

∙ експорт певних товарів і технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, пов’язаних з пошуком, розвідкою і видобутком нафти, газу і мінеральних ресурсів. Технічна допомога, посередництво, будівництво або інженерні послуги, пов’язані з інфраструктурою в цих секторах, також не повинні надаватися.

Як зазначено у декларації Високого представника з питань зовнішньої політики та політики безпеки від імені ЄС 17 березня 2019 року, через п’ять років після незаконної анексії Криму та Севастополя Росією, ЄС залишається непохитним у своїй прихильності суверенітету та територіальної цілісності України. ЄС не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права.

З березня 2014 року ЄС поступово вводив обмежувальні заходи проти Росії у відповідь на цю навмисну дестабілізацію України, включно із санкціями, відновленими сьогодні. До інших заходів ЄС у відповідь на кризу в Україні входять:

∙ економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки, що діють до 31 липня 2019 року;

∙ індивідуальні обмежувальні заходи, що стосуються 170 осіб та 44 суб’єктів, які підлягають замороженню активів та забороні на поїздки через їхні дії.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0