“Північний потік-2” як загроза економічній безпеці України

Протистояння глобальних гравців навколо будівництва “Північного потоку-2”, який є прямою загрозою економічній безпеці і національним інтересам України, посилилося.

Якщо газогін таки прокладуть, через нього з Росії до Німеччини в обхід України щороку надходитиме 55 млрд м3 газу. Попри те, що Кремль заявляє, начебто проект носить лише економічний характер (диверсифікація постачання газу з Росії в Європу), головна його мета геополітична – послабити економічний потенціал України. Другу гілку газопроводу планують ввести в експлуатацію вже до 31 грудня 2019 року, тобто до закінчення діючого контракту на транзит газу через Україну.

Усвідомлюючи геополітичне значення газогону, Німеччина все ж лобіює його будівництво, адже економічні інтереси країни переважають над політичними. Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що, зважаючи на загрози, які будівництво газопроводу несе Україні, вона начебто домовилася з В. Путіним, щоб частина газу постачалася через українську газотранспортну систему. Німеччину, звичайно, можна зрозуміти: вона хоче посилити свій вплив у Європі, контролюючи енергопотоки. Однак А. Меркель все ж варто згадати слова її славетного попередника Отто фон Бісмарка про те, що обіцянки Росії не варті паперу, на якому вони написані. Що ж тоді говорити про гарантії, дані лише на словах?

Однак завершення будівництва “Північного потоку-2” ще під великим питанням, оскільки Данія так і не дала дозволу на його проходження через її територіальні води. Представники оператора Nord Stream AG, який будує газогін, вважають, якщо найближчими тижнями дозволу таки не буде, завершення “Північного Потоку-2” опиниться під великою загрозою.

Комітет Парламентської асамблеї ОБСЄ ухвалив резолюцію, де зазначено, що будівництво газопроводів “Північний потік-2” і “Турецький потік” несе загрозу країнам Євросоюзу, оскільки посилює економічний, а отже, і політичний тиск на ЄС з боку Росії. Проти будівництва газогону активно виступають також прибалтійські країни та Польща.

Інтереси України захищає й США, зокрема 31 липня цього року комітет Сенату США погодив санкції проти осіб та компаній, причетних до будівництва “Північного потоку-2”. Якщо документ підтримають у Сенаті, газогін зазнає нищівного удару. Представники компанії Shell, яка є одним з акціонерів проекту “Північний потік-2”, уже заявили, що виконуватимуть санкції США. Росія, однак, може використати всі можливі засоби, щоб завадити прийняттю цього законопроекту, зокрема лобіювати свої інтереси через деяких американських політиків. Сенатор Ренд Пол з Кентуккі, наприклад, докладає всіх зусиль, щоб загальмувати схвалення документу.

Попри все, будемо сподіватися, що санкції проти газопроводу запровадять, а отже, економічні інтереси України і ЄС будуть захищені.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.