Туск назвав Росію “стратегічною проблемою” Європи

Президент Європейської ради Дональд Туск у своїй промові на церемонії відкриття навчального 2019/2020 року в коледжі Європи, згадуючи про агресивну політику Кремля, зазначив:

“Я переконаний, що в цій грі під загрозою перебуває не лише майбутнє незалежної України та безпека Центральної Європи, зокрема моєї країни, а суверенітет Європи. І я не сумнівався, що стратегічною метою Путіна було не лише повернути контроль над територіями колишнього Радянського Союзу, але й систематично послаблювати ЄС, провокуючи внутрішні розбіжності. Мені довелося публічно нагадувати іншим, майже кожного тижня, що Росія – це не наш “стратегічний партнер”, а наша “стратегічна проблема”. Мене навіть називали “маніяком” за те, що я так зосереджувався на цій темі. Але в підсумку це дало результат. Ми зберігали нашу єдність, зокрема й щодо санкцій, упродовж усього мого терміну перебування на посаді.

Зараз звертаюся до президента Франції, одного з беззаперечних лідерів Європейського Союзу, і нашої надії на майбутнє, і мого дорогого друга. Я хочу сказати йому, що я поділяю його мрію про справді суверенну Європу. Я переконаний, що ми на це здатні, за умови, що ми будемо діяти як суверенні держави. І не так, як це було нещодавно у випадку розширення ЄС. Не буде суверенної Європи без стабільних Балкан, інтегрованих з рештою континенту, і вам не потрібно бути істориком, щоб це зрозуміти. І не буде суверенної Європи без незалежної України.

І саме тому, коли я чую слова Макрона, що “ми повинні переглянути свою позицію щодо Росії, переосмислити стратегічні відносини”, я можу лише висловити сподівання, що це не відбудеться ціною наших спільних мрій про суверенітет Європи. У тому ж інтерв’ю для “The Economist” президент Макрон говорить, що він поділяє ті самі погляди на цю тему, що і Віктор Орбан, і що він сподівається, що пан Орбан допоможе переконати поляків змінити свою позицію щодо Росії. Можливо, але не мене, Еммануелю”.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0