ЄС вимагає від Москви звільнити засуджених у справі “Хізб ут-Тахрір”

Європейський Союз очікує, що Росія скасує вироки шести особам з українського Криму та Севастополя. Про це йдеться у заяві прес-секретаря ЄС, опублікованій на сайті представництва ЄС в Україні.

12 листопада суд у Ростові-на-Дону засудив громадян України Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Бекірова, Арсена Джеппарова, Емір-Усеїна Куку та Вадима Сірука до тривалих термінів ув’язнення. Їх звинуватили у приналежності до організації, що є забороненою в Росії, але не в Україні. Надмірні вироки – від 7 до 19 років позбавлення волі – є останнім прикладом переслідувань Російською Федерацією українців з Кримського півострова, включаючи кримських татар і правозахисників.

Європейський Союз не визнає ані застосування російського законодавства у Криму і Севастополі, ані передачу кримчан до судів у Росії. ЄС очікує, що Росія повністю відмовиться від цих рішень та без зволікань звільнить усіх незаконно утримуваних українців.

Потрібно ретельно розслідувати усі невирішені справи стосовно порушень та утисків прав людини, зокрема насильницькі зникнення, тортури та вбивства, насильство, політично вмотивовані переслідування, дискримінацію та цькування, особливо кримськотатарської спільноти.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0