НАТО вітає повернення українських кораблів

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вітає повернення українських кораблів, які Росія захопила у Керченській протоці у листопаді минулого року. Про це він наголосив під час пресконференції перед засіданням міністрів закордонних справ НАТО. 

“Перш за все, я вітаю повернення захоплених українських кораблів. Це те, що Росія повинна була зробити давно і вони не мали права захоплювати ці кораблі, коли вони це зробили. Тож я вітаю той факт, що їх зараз повертають. І це також відповідає міжнародним зобов’язанням Росії.

Я також вважаю, що це може допомогти досягти певного прогресу в імплементації Мінських домовленостей, а також допомогти зусиллям Нормандського формату досягти прогресу  і знайти стійке політичне рішення кризи в Україні.

Я сподіваюсь, що міністри обговорять це питання під час нашої зустрічі завтра. Я і Північноатлантична рада нещодавно відвідали Україну. Ми поїхали до Києва, зустрілись з президентом Зеленським, а також поїхали до Одеси, де НАТО зараз допомагає формувати Військово-морську академію для зміцнення військової освіти, військово-морської освіти.

І це лише демонструє, що союзники по НАТО надають сильну політичну підтримку Україні, але також практичну підтримку в галузі кібербезпеки, логістики, управління, контролю, і різні країни-члени НАТО також проводять різні види навчання. Тож ми будемо продовжувати це робити. І ми також передаємо дуже чіткий сигнал про те, що Росія повинна дозволити свободу судноплавства в Азовському морі, а також, звичайно, в Керченській протоці.

Агресивні дії Росії проти України стали поштовхом до військової адаптації, військової відповіді НАТО з високою готовністю наших сил, з подальшим розміщенням бойових сил у східній частині Альянсу, щоб надіслати абсолютно чіткий сигнал, що те, що сталося в Криму, не може статися з союзником НАТО. І не повинно бути місця для нерозуміння, прорахунку, бо якщо немає місця для нерозуміння, прорахунку, то ми запобігаємо подібній ситуації. І це найкращий спосіб зберегти мир. Це є причиною того, чому ми інвестували більше, а також, чому ми посилили готовність наших сил і розмістили сили у східній частині Альянсу”.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 0