Про що розмовляли президенти України і Естонії

Президент Керсті Кальюлайд в Кадріоргу зустрілася  з Президентом України Володимиром Зеленським, якого запевнила у постійній підтримці Естонією реформ в Україні, які допоможуть підвищити рівень життя людей та покращити бізнес-клімат. В основі візиту президента Зеленського – практичне цифрове співробітництво між двома країнами, про яке також обговорювали на зустрічі глав держав.

«Ми і надалі будемо підтримувати розвиток України і ми готові сприяти цьому. Деякі конкретні приклади – у сферах громадянського суспільства, місцевого самоврядування, електронного урядування, здоров’я та оборони”, – сказала Глава держави на прес-конференції.

Президент Керсті Кальюлайд наголосила, що Естонія продовжує підтримувати цілісність території України. «Я особисто була на передовій на сході України. Я стояла поруч із шлагбаумом, де Україна є з одного боку та Україна з іншого. Це та сама країна але в іншій ситуації. Важливо рухатися до політичного вирішення ситуації. У той же час міжнародна спільнота не повинна на мить забувати, що це не конфлікт між двома країнами. Це часткова анексія та агресія щодо української території. Ми також закликаємо міжнародне співтовариство продовжувати робити кроки, які підтримують суверенітет та територіальну цілісність України “, – пояснила глава естонської держави.

На зустрічі двох глав держав також обговорювалося економічне середовище України. «У наших підприємців є інтерес та бажання інвестувати в Україну. Український ринок великий і ми історично і культурно близькі один одному. Україна має потенціал стати економічним рушієм у всьому регіоні, але є необхідна умова – інвестори мають бути впевнені, що їх інвестиції захищені. Я знаю, що українська влада також робить кроки в цьому напрямку”, – додала президент Кальюлайд.

Під час візиту Президента України також обговорювали цифрові проблеми. Але дивлячись на останні події в Україні та їхні амбіції, я маю відчуття, що Україна може незабаром навіть перевершити нас. Якщо так станеться, я сподіваюся, що це буде результатом співпраці двох країн », – додала Глава держави.  “Сьогодні ми, як президенти, також запускаємо новий формат – Digital SocietySandbox (Пісочницю цифрового суспільства)- і, сподіваюся, це стане новим імпульсом. Не абстрактно, а дуже конкретно дасть нашим компаніям та агенціям імпульс взаємодіяти один з одним.

Глави держав України та Естонії також підписали спільну політичну заяву, в якій два президенти підтвердили, серед іншого, європейські прагнення України. «Естонія також продовжить підтримувати амбіції Євросоюзу та НАТО. Так, це займе час, але обидві міжнародні організації повинні бути відкритими для України “, – наголосила також глава естонської держави на прес-конференції.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0