Президент Литви: ми підтримували і будемо надалі підтримувати євроатлантичну інтеграцію України

Президент Гітанас Науседа зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. На дванадцятому засіданні Ради Президентів вони підписали Спільну декларацію президентів, яка визначає пріоритети співпраці Литви та України на наступний рік. Особлива увага буде приділятись двостороннім політичним та економічним відносинам, питанням безпеки та оборони, євроатлантичній інтеграції України та співробітництву в галузі енергетики, інновацій, транспорту та соціальної політики.

«Ми підтримуємо тісні, навіть братні, відносини з Україною. Ми підтримуємо територіальну цілісність України і не визнаємо анексію Криму.Ми розуміємо виклики, з якими стикається Україна, і тому активно сприяємо миру в Україні, надаючи гуманітарну допомогу жертвам конфлікту на Донбасі. Події в Україні – це як жива рана, яка нагадує нам про нашу болючу історію, невпевненість та побоювання щодо незалежності країни 28 років тому», – сказав Президент після зустрічі.

Президенти обговорили питання оборони та безпеки, ситуацію на Сході України, підготовку до зустрічі Нормандської четвірки  та відносини з Росією. Президент Науседа запевнив, що санкції проти Росії не будуть зняті, поки не будуть виконані Мінські домовленості та буде тривати анексія Криму.

На зустрічі президенти домовилися посилити співпрацю в галузі кібербезпеки та взаємодію з литовсько-польсько-українською бригадою. Про ініціативу щодо зміцнення співпраці свідчать дві міжвідомчі декларації, підписані президентами. Одна визначає співпрацю в галузі кібербезпеки, а інша – електронну ідентифікацію.Також було ініційовано підписання угоди про співпрацю у сфері прав молоді та дітей.

«Ми з Президентом України домовились про необхідність досягнення амбіційних та довгострокових цілей Ініціативи Східного партнерства. Литва підтримує посилену галузеву інтеграцію України з ЄС у таких сферах, як енергетика, цифрова економіка, право та внутрішня політика. Ми також сподіваємось на тіснішу співпрацю з митних питань”, – додав президент Науседа. Президент запевнив, що Литва активно підтримувала та буде підтримувати стійкі та незворотні реформи в Україні та закликає здійснювати їх на засадах належного управління, прозорості та верховенства права.

У ході зустрічі президенти також зосереджували увагу на стратегічних енергетичних та транспортних проектах, ядерній безпеці, газових взаємозв’язках з ЄС та відновлюваній енергетиці. Також було обговорено хід організації конференції з питань реформ 6-7 липня 2020 року у Вільнюсі.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0