На Сатурновому “Місяці” є озера, гори і дюни

Вчені з’ясували, що Титан був сформований такими ж силами, як і Земля, однак він має текучі поверхні – йдеться у статті, опублікованій у хорватському періодичному виданні “Jutarnji list”.

Поверхня Титану покрита багатьма тими ж силами, що творили вигляд Землі. Колектив під керівництвом Розалі Лопес із Каліфорнійського технологічного інститутудовів, що видима зовнішність Титану“є однією із геологічно найрізноманітніших у Сонячній системі”.

“Не зважаючи на відмінність у матеріалах, температурах і гравітаційних полях між Землею і Титаном, багато рис в їхніх поверхнях є подібними і можуть інтерпретуватися як наслідок однакових геологічних процесів”, – оголосили науковці у часописі “Nature Astronomy”.

Використовуючи радар і дані, зібрані зондом Cassini, який впав на Сатурн у 2017 році після двадцятилітньої місії навколо нього, вчені змогли заповнити чимало прогалин у картографуванні Титану, віддаленого на якихось 1,2 млрд км від Землі.

Титанові дюни і озера є порівняно молодими, тоді як гірська частина виглядає старішою – твердять науковці. Поверхню Титана визначали акумуляція і ерозія покладів, і це вказує на “чіткі латітудальні (широтні) варіанти з дюнами на екваторі, плоскогір’ями у середніх землеписних широтах і озерами на полях”. Ділянки коло екватора є посушливими, а на полях – вологими.

Як і у випадку Землі, Титанова поверхня порита кратерами та ерозією, наслідками від руху тектонічних плит і, можливо, вулканічної активності. Учена Аліс Ле Ґалл стверджує, що, окрім Землі, Титан є “єдиним вивченим небесним тілом із текучими поверхнями”.

Вона пояснила, що метан при особливо низьких температурах проявляється у трьох станах: твердому, рідкому і газоподібному. На Титані він творить цикл, подібний до кругообігу води на Землі: випадає у вигляді дощу, що наповнює ріки й озера, а потім випаровується, щоб знову утворити хмари.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.