Сайдік про роботу Тристоронньої контактної групи

Спецпредставник голови ОБСЄ в Україні посол Мартін Сайдік зробив заяву для преси після засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську 27 листопада 2019 року. Текст заяви опублікований на офіційному сайті ОБСЄ.

“Сьогодні Тристороння контактна група та її робочі групи востаннє збиралися в цьому році. Хочу зазначити, що останні події вселяють певний оптимізм.

Як відомо, 20 листопада 2019 року у присутності президента України Володимира Зеленського після завершення будівельно-ремонтних робіт відкрили пішохідний міст у Станиці Луганській. Це велике полегшення для цивільного населення, адже в середньому 11 тисяч людей щодня перетинають пункт пропуску в Станиці Луганській. Тут я хотів би висловити особливу подяку Леоніду Даниловичу Кучмі за його величезні особисті зусилля у вирішенні цього питання.

На початку цього тижня, виконуючи взяті на себе зобов’язання, сторони повідомили Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ про завершення виведення сил та техніки в районі Золоте. У третій зоні розведення сил Петрівському триває демонтаж укріплень.

І все-таки я з сумом повідомляю, що кількість порушень режиму припинення вогню коливається. Згідно з даними, наданими Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ та обговореними сьогодні в робочій групі з питань безпеки, їхня кількість знову зросла за останні дні після порівняного зниження минулого тижня. Зважаючи на це, я закликаю сторони зробити все необхідне для забезпечення сталого припинення вогню. Я сподіваюся, що зустріч лідерів Нормандської четвірки в Парижі, запланована на 9 грудня 2019 року, не буде потривожена далекими бойовими діями на Донбасі.

Напередодні саміту я хотів би зазначити, що з боку ТКГ та її робочих груп ми виконали всі завдання, які поклали на нас політичні радники Нормандської четвірки, і сьогодні я чекаю на цю майбутню зустріч з великою надією.

Тепер ще трохи штрихів до нашої сьогоднішньої роботи. Економічна робоча група, як і на минулих засіданнях, розглянула поточні питання водопостачання через лінію контакту в Донецькій та Луганській областях, а також виплату пенсій. Гуманітарна робоча група зосередила свої обговорення на питаннях, пов’язаних з обміном затриманими. Політична робоча група продовжувала обговорювати питання, пов’язані з особливим статусом, амністією та порядок проведення місцевих виборів”.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0