430 тис. дітей зазнали психологічної шкоди через конфлікт на Донбасі – ЮНІСЕФ

Східна Україна стала одним із регіонів з найбільшою кількістю мінних полів на землі, попри останні події, спрямовані на захист прав дітей, які постраждали від конфлікту, що триває більше п’яти років.

Наприкінці лютого 2014 року політична криза в Україні обернулася бурхливим протистоянням, коли Росія анексувала Крим і розпочався  повномасштабний конфлікт між урядовими силами та сепаратистами на сході країни.

За словами Афшан Хан, регіональної директораки ЮНІСЕФ з питань Європи та Центральної Азії, це вже “занадто”, що діти там продовжують “ходити до шкіл з отворами від куль і бомбосховищами та жити в мікрорайонах, які періодично обстрілюють і закидають  мінами”.

Після нещодавньої зустрічі  із дітьми та сім’ями в регіоні, що межує з Росією, вона зазначила, що “політичне рішення давно назріло”.

“Ми закликаємо всі сторони конфлікту припинити бойові дії на сході України”, – підкреслила пані Хан.

П’ять років “постійної небезпеки”

Хоча представник ЮНІСЕФ визнав, що нещодавне схвалення Урядом Декларації про безпечні школи є позитивним кроком для захисту освіти від нападу та зменшення використання шкіл військовими силами, вона підкреслила, що ці понад п’ять років конфлікту були руйнівними для дітей з обох боків лінії контакту.

“Діти, яких я зустрічала на сході України, сподіваються і мріють, як і всі діти, але вони дуже страждають, оскільки п’ять років живуть в постійній небезпеці”, – сказала пані Хан.

“ЮНІСЕФ та партнери готові підтримувати заходи щодо подальшого захисту дітей та забезпечення повного виконання Декларації безпечних шкіл”, – додала вона.

На всій території східної України ЮНІСЕФ та партнери надають психосоціальну підтримку та проводять навчання з мінної безпеки для сотень тисяч дітей, молоді та вихователів. ЮНІСЕФ також допомагає ремонтувати пошкоджені школи та дитячі садки і життєво важливі водопровідні та санітарні споруди.

Однак у 2019 році було профінансовано лише 37 % екстрених звернень ЮНІСЕФ щодо підтримки дітей та їхніх родин у регіоні.

Вода, санітарно-гігієнічні заходи, зокрема перевезення води, надання хімікатів для очищення води та забезпечення безперебійного доступу до безпечної води, мали ще більший дефіцит фінансування у розмірі 80%.

Смертельні наслідки конфлікту в Україні

∙ 172 дитини отримали поранення або загинули через вибухи мін чи інших вибухонебезпечних залишків війни (ERW).

∙ 36 нападів на школи було зареєстровано лише цього року, зокрема одна школа зазнала нападів 15 разів.

∙ Понад 750 навчальних закладів були або пошкоджені або зруйновані з початку конфлікту.

∙ Житлова інфраструктура водопостачання та каналізації піддалася обстрілу 80 разів цього року та понад 300 разів за останні три роки.

∙ 430 000 дітей зазнали психологічної шкоди і потребують постійного нагляду за емоційними травмами.

∙ 2 мільйони дітей, жінок та чоловіків ризикують загинути чи бути покаліченими від мін та інших залишків вибухонебезпечних речовин.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0