Міністри закордонних справ Вишеградської групи про Україну

Глави чотирьох міністерств закордонних справ використали  робочу зустріч у Празі для проведення неформальних переговорів.

Міністри закордонних справ Вишеградської групи зібрались  в перший день роботи нової Європейської комісії та напередодні саміту НАТО в Лондоні.Учасники обговорили нові інституційні рамки ЄС, Brexit, розширення ЄС, включаючи Західні Балкани та Східне партнерство, а також відносини Україна-Росія та співробітництво між ЄС та НАТО та ЄС та США.

“Усі чотири держави виступають за підтримку міцних трансатлантичних відносин, тому ми будемо говорити в один голос під час майбутнього саміту НАТО в Лондоні”, – заявив міністр Яцек Чапутович.

Глава польської дипломатії нагадав, що Польща готується очолити Вишеградську групу 1 липня наступного року. Міністр Чапутович також пообіцяв продовжити основні напрямки, запроваджені чеським головуванням, та розпочати нові.

“Ми вважаємо створення цієї групи одним із ключових досягнень зовнішньої політики наших країн після відновлення незалежності”, – підкреслив міністр Чапутович.

Говорячи про ситуацію в Україні, глава польської дипломатії заявив про підтримку зусиль президента Зеленського та його адміністрації для досягнення миру та проведення необхідних реформ.

Організував захід міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петрчечек, який представляв чеське головування Вишеградської групи (V4).

Чеське головування розпочалося в липні 2019 року і триватиме до червня 2020 року.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0