Науковці зачудовані відкриттям у Сибіру

Учені в Сибіру знайшли неймовірно добре збережені останки щеняти, якому 18 тис. років. Наразі дослідники ще не можуть впевнено сказати, собака це чи вовк – пише хорватське періодичне видання “Jutarnji list” з посиланням на BBC.

Знайдена тварина мала лише два місяці в момент своєї гибелі, а науковці здивовані наскільки добре лід захистив хутро, ніс і зуби щеняти. Та попри все це, вчені досі не змогли визначити, про який точно вид йдеться – про пса чи про вовка.

Є й третя версія, що насправді знахідка – це невідома досі тварина, яка була еволюційним зв’язком між вовком і сучасною собакою – вважають науковці.

Методом радіоізотопного датування було встановлено, коли щеня загинуло і скільки перебувало у замерзлому стані, водночас аналіз генома показав, що цуценя – особина чоловічої статі.

“Ми вже отримали чимало даних і, здавалось би, наразі повинні б знати, йдеться про собаку чи вовка. Секвенція ДНК насправді показала, що тут може йтись про тварину, яка була спільним предком і для вовків, і для собак”, – каже Дейв Стентон із шведського Центру палеогенетики.

Інший учений із центру, Лов Дейлен у своєму мікроблозі у Twitter написав, що це міг би бути найстаріший пес із будь-коли знайдених.

Щоби не зупинятися на самих лише здогадках, учені продовжать секвенцію ДНК з надією, що в цей спосіб удасться відкрити невідомі досі дані про еволюцію собаки.

Отже, є думка, що сучасні собаки походять від вовків, але й надалі відбувається жвава дискусія про те, коли точно собак було приручено, тобто відколи вони почали жити разом із людьми. Дослідження від 2017 року вказує, що це могло трапитись від 20 до 40 тис. років тому.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.