Віцепрезидент Єврокомісії зустрівся з очільником МЗС України

Сьогодні на полях зустрічі Ради міністрів ОБСЄ, яка відбувається у Братиславі, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики/віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель зустрівся з міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком.

Боррель підкреслив, що Україна здійснила бажані кроки у напрямі впровадження Мінських угод. Він висловив сподівання, що прийдешній саміт у Нормандському форматі пройде у конструктивній атмосфері та прокладе шлях у напрямі сталого та мирного вирішення конфлікту у Східній Україні за повної поваги до суверенітету й територіальної цілісності України.

Високий представник вкотре заявив про непохитну підтримку Євросоюзом територіальної цілісності та суверенітету України. Також він підтвердив, що ЄС продовжує не визнавати незаконну анексію Кримського півострова Росією.

Боррель очікує на Раду асоціації між ЄС та Україною, яка відбудеться 28 січня в Брюсселі і на якій Прем’єр-міністр Олексій Гончарук представлятиме Україну. Учасники Ради асоціації підіб’ють підсумки імплементації Угоди про асоціацію між ЄС та Україною та інших пріоритетних реформ, а також обговорять ситуацію у східній Україні та на Кримському півострові.

Боррель та Пристайко домовилися регулярно контактувати один з одним у майбутньому.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0