Чи посилюється в Україні антисемітизм?

Нещодавно в Києві невідомі вандали розмалювали свастиками пам’ятник єврейському письменнику Шолом-Алейхему. У російській пресі та в деяких європейських виданнях одразу зчинився галас, мовляв, в Україні посилюється ксенофобія й антисемітизм. Та чи справді це так?

Щодо цього явища є кілька різних позицій. Так, за даними Об’єднаної єврейської громади України, у 2018 році було зафіксовано 107 інцидентів антисемітського характеру. Звісно, поодинокі випадки й антисемітські висловлювання на побутовому рівні в нашій країні можуть траплятися, але це явище не є масовим. Загалом, в Україні спостерігається доволі високий рівень толерантності як до євреїв, так і до представників інших етнічних груп.

Зокрема, за даними очільника Групи моніторингу прав меншин при Конгресі національних громад України В’ячеслава Лихачова, у 2017-2018 рр. в Україні не було випадків антисемітського насильства. Підтверджують це й у Міністерстві з питань діаспори Ізраїлю, де зазначають, що в Україні у 2018 році відбувалося значне скорочення актів вандалізму проти інших європейських країн.

Схожі дані надають і міжнародні соціологічні агенції. Зокрема, згідно з опитуванням американського центру Pew Research Center, проведеного у 2018 році, рівень негативного сприйняття євреїв в Україні виявився найнижчим серед 18 країн Центральної та Східної Європи і становив 5%. Близькими до України були також Сербія й Болгарія, які мали по 7%. До прикладу, показник Грузії й Білорусі становив 13%, Росії – 14 %, Польщі – 18%, водночас найбільший рівень антисемітизму зафіксовано у Вірменії (32%), Литві (23%) і Румунії (22%).

Активне висвітлення кремлівськими ЗМІ будь-яких фактів антисемітизму в Україні свідчить не лише про те, що Росія використовує ці інциденти для дискредитації Києва і звинувачення українців у ксенофобії, а і про можливу причетність Москви до організації цих подій.

Проблема антисемітизму останнім часом загострюється й у самій Російський Федерації. Пов’язано це із потужною пропагандою щодо пошуку зовнішніх ворогів, винних у всіх бідах росіян, серед українців, англосаксів і євреїв. Також у Росії зростає кількість неонацистських угруповань, що мають чітку антисемітську й антимігрантську спрямованість. За даними дослідника Антона Шеховцова, у Росії від нападів неонацистських бойовиків щорічно гине приблизно 20 осіб різних національностей. Натомість в Україні такі випадки останніми роками взагалі не фіксуються.

Цю негативну тенденцію у РФ підтверджують і дані соціологічних опитувань. Так, за результатами дослідження, проведеного на замовлення Російського єврейського конгресу, 39% росіян вважають проблему антисемітизму достатньо серйозною, а ще 16% – дуже серйозною.

Тому перед тим, як звинувачувати українців у ксенофобії й антисемітизмі, Росії варто викорінити ці ганебні явища зі своєї землі.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.