Генасамблея ООН ухвалила резолюцію проти мілітаризації Росією Криму

Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій закликає Російську Федерацію вивести свої збройні сили з Криму та припинити тимчасову окупацію території України.

У тексті під назвою “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів” Асамблея висловила серйозну стурбованість мілітаризацією Російською Федерацією та повідомила про постійну дестабілізацію Криму через постачання зброї в Україну, а також закликала припинити таку діяльність. За резулюцію проголосували 63 країни, 19 – проти, 66 утрималися.

Асамблея закликає Російську Федерацію утримуватися від намагань розширити свою юрисдикцію щодо ядерних споруд та матеріалів у Криму, засуджує зростаючу російську військову присутність в частинах Чорного та Азовського морів, переслідування торгових суден та будівництво і відкриття мосту через Керченську протоку.

Представник України заявив, що з 2014 року Російська Федерація поступово мілітаризує Кримський півострів шляхом постачання до України ядерних літаків і ракет, зброї, боєприпасів та військових. “Тривожить те, що окупаційна влада намагається озброїти Крим ядерною зброєю, зокрема шляхом розміщення ядерної інфраструктури на півострові”, – сказав він, зазначивши, що діяльність Російської Федерації має далекосяжні наслідки для безпеки за межами Чорноморського регіону для Південної Європи і навіть у Північній Африці та на Близькому Сході. Це ставить під сумнів існуючий режим нерозповсюдження ядерної зброї і міжнародне співтовариство повинне реагувати належним чином.

Делегат Російської Федерації назвав текст “явною брехнею”, що має на меті погіршити конструктивний хід зустрічі Нормандської четвірки, що проходить сьогодні в Парижі. Внаслідок тривалого внутрішнього конфлікту в Україні загинуло та отримало тяжкі травми тисячі людей, а мільйони перетворились на біженців та внутрішньо переміщених осіб. “Люди Криму вже давно зробили свій вибір: перебуваючи під загрозою “кривавої різанини”, яка виходила від націоналістів, які прийшли до влади в 2014 році, вони вирішили об’єднатися з Росією”, – сказав він, додавши, що “немає проблеми з “мілітаризацією Криму”.

Однак спікер Європейського Союзу заявив, що зростаюча мілітаризація півострова продовжує негативно впливати на безпеку в Чорноморському регіоні. Порушення Російською Федерацією міжнародного права призвели до небезпечної ескалації напруженості в Керченській протоці та Азовському морі, заявив він, також засудивши Москву за надання російського громадянства  жителям Криму та призов їх до російських збройних сил.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0