Нормандська четвірка домовилась про припинення вогню на Донбасі до кінця року

Канцлер Меркель та президенти Франції, Росії та України домовилися про припинення вогню на сході України до кінця 2019 року на чотириденній зустрічі в Парижі. Окрім того, узгоджено подальші кроки щодо деескалації ситуації в регіоні. Про це йдеться на сайті Федерального уряду Німеччини.

Імпульс для мирного процесу на сході України

Канцлер Меркель зустрілася з президентами Франції, Росії та України в Парижі, щоб обговорити конфлікт в Україні. Ця зустріч на рівні керівників була першою за три роки.

Канцлер Ангела Меркель поїхала до Парижу на перший за три роки саміт у Нормандському форматі у понеділок. Окрім федерального канцлера, президент Франції Еммануель Макрон, президент росії Володимир Путін та президент України Володимир Зеленський взяли участь у цій зустрічі у Нормандському форматі (також відомий як N4).

Під час тригодинної робочої сесії обговорили подальші кроки щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Використовуйте нову динаміку

У 2019 році з’явилася нова динаміка. Зрештою, на сході України був досягнутий конкретний прогрес: на початку вересня відбувся двосторонній обмін полоненими між Україною та Росією. Тридцять п’ять в’язнів з кожної сторони були звільнені, включаючи 24 моряків, яких Росія заарештувала в листопаді 2018 року в Керченській протоці.

Зовсім недавно зустріч на вищому рівні в Нормандському форматі – названа на честь першої подібної зустрічі в 2014 році в Нормандії – відбулася в жовтні 2016 року в Берліні. З часу зустрічі проводилась інтенсивна дискусія на різних рівнях. За останні три роки, однак, не вдалося значно просунути мирний процес в Україні та завершити реалізацію так званих Мінських заходів з лютого 2015 року. Основна увага приділяється сталому припиненню вогню, виведенню важкої зброї за лінію контакту та підготовці місцевих виборів за українським законодавством під наглядом ОБСЄ.

Крім того, відведення сил, про яке було домовлено у 2016 році, було завершено у всіх трьох пілотних районах (Станицька Луганська, Золоте, Петрівське). Прогрес досягнуто і на гуманітарному рівні, наприклад, відновлення мосту через лінію зіткнення Станиця-Луганська, який був зруйнований під час збройного конфлікту. Це значно полегшує цивільному населенню перетин лінії контакту, безпосередньо перед наближенням зими.

Окрім того, вдалось досягти письмової  угоди про “формулу Штайнмаєра”. Це регламентує єдине питання політичного пакету, а саме дату набуття чинності спеціального статусу: у ніч виборів  після підтвердження БДІПЛ про те, що вибори відповідають  українському законодавству та стандартам ОБСЄ.

Німеччина продовжує бути активною

Це був ще один важливий крок у формуванні впевненості у виконанні Мінських домовленостей. Це також сприяє локальному заспокоєнню ситуації з безпекою.

Федеральний уряд вітає всі ці кроки, оскільки їм передували інтенсивні переговори на рівні зовнішньополітичних радників глав держав та урядів у Нормандському форматі.

Переговори один на один з Путіним та Зеленським

У понеділок в Парижі були заплановані двосторонні переговори. Тож канцлер коротко зустрілася з президентом Росії Володимиром Путіним приватно. Після цього вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським для короткої двосторонньої  розмови. Основна увага була приділена двостороннім питанням, а також міжнародним питанням.

Джерело

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0