Американські казкові історії та російська пропаганда

Минулого року журналіст Сет Геттена, який довго працював для “Associated Press”, написав і видав книгупро стосунки американського президента Дональда Трампа та кремлівської мафії (“Trump/Russia: A Definitive History”, 2018). Книга отримала визнання та нагороди, а Девід Кей, автор праці “Як творили Дональда Трампа”, навіть написав, що це чудова історія про глибокі і давні зв’язки американського президента та Росії. У грудні цього року, у час, коли Трамп публічно консультується з контроверсійним угорським прем’єром щодо українських політиків, а тема України звучить без кінця в контексті процедури його імпічменту, Геттена написав чудову статтю про медіа-маніпуляторів, а також про те, як російські спецслужби користуються всеохопною вірою людей в магію та всесвітню змову.

Справді, останні новини з США дещо турбують українську громадськість – офіс Трампа розповідає історії про те, що демократи хакнули прихований в Україні сервер, не кажучи вже про істеричні зізнання президента, що український народ його не любить. Фіона Хіл, колишня радниця Білого дому з питань міжнародної політики, у своїх свідченнях підтвердила, що історія про “таємничий український сервер” є радше продуктом російських спецслужб, яку успішно вдалося імплементувати в голови людей з близького оточення американського президента. Геттена називає історію про сервер “міською легендою”, яка поширюється у світі цифрових медіа, особливо в колах американських ультраправих, плавно перетворюючись у політику.

У статті йдеться про сторінку медіа-маніпулятора, шарлатана та конструктора фейків Дейвіда Ловренса Бута. Цей американський аналог нашого Дмитра Ілліча Гордона є 64 річним пенсіонером, який працював оператором відділу контролю фармацевтичної фабрики. Він створив веб-сайт “What does it mean”, де поширює часом правдиві, але переважно вигадані новини. Заставка цих новин очевидно свідчить про те, куди дивиться пан Бут і звідки він черпає натхнення: все про Америку, Росію та Китай. Наприклад, остання новина в рубриці “Росія” звучала так: “Путін: якщо Київ отримає контроль над кордоном повстанців, то там буде нова масакра, як в Сребрениці”.

Бут пише під акронімом Зорхи Фаал і разом з дружиною займається цим бізнесом вже 15 років. Нещодавно подружжя започаткувало новий проект під назвою PhiSciences, логотип якого мав би асоціюватися з філософією та наукою. На цій сторінці продаються пірамідки, відомі українцям з подачі Дмитра Гордона, розмаїті магічні пігулки та амулети, а також інші “науково доведені” способи покращити життя.

Героєм нового проекту є Патрік Фланаган, який нібито винайшов у 1958 році “нейрофон” – електронний пристрій для збудження нервової системи, який передає звук через шкіру безпосередньо до мозку. Очевидно, нейрофон змінив життя мільйонів, як і погляд Кашпіровського з екранів радянського телевізора. Звичайно, цей великий, але маловідомий геній вже віддавна створює лікувальні препарати, які можна придбати на сторінці проекту (це, боронь Боже, не реклама!!!).

         Але повернімося до попереднього проекту Бута, до американського аналогу української “Новинарні”, яка, за свідченнями деяких експертів, теж є продуктом ФСБ. Цей веселий чоловік називає себе шпигуном Моссаду та ЦРУ, який знає все про інопланетян, землетруси, створені людьми, сатаністів та апокаліпсис. Пікантності додає той факт, що, за свідченням Сета Геттена, пан Бут був наймолодшим американським терористом, який колись давно намагався викрасти літак… Так, це все звучить як маячня, особливо якщо ви подивитеся на розмаїті логотипи цього успішного комерційного проекту. Наприклад, одним з улюблених образів Бута є масонська змова, яка часто змішується із образами діви Марії, картами Таро, аркою Ноя тощо. Поганою новиною є те, що ця сторінка приваблює до 300 тис. відвідувачів щомісяця, і багато з цих “шукачів” мають вплив на реальну політику. Фанати Бута читають його новини на YouTube, поширюючи там маячню у великій кількості, а також перекладають статті іншими мовами. Геттен відслідкував, що новина офіційної іранської агенції “Fars” у 2014 році, яка твердила, що Едвардом Сновденом керувала позаземна “сутність”, виникла на сторінці Дейвіда Бута.

Слоган“новинарні” Бута: “Новини, які потрібні тобі сьогодні… щоб розуміти світ, в якому ти житимеш завтра”. Незле, правда! Цей світ вже прийшов, бо адміністрація Трампа з радістю оперує конспірологічними теоріями та напівправдою. Попри те, що певні історії, як-от про український сервер, є неправдою, яку оповідають підозрілі люди на кшталт прем’єра Угорщини Віктора Орбана, впливові люди в США “відчувають”, що це правда! Ви взагалі знаєте, що президентом Угорщини є якийсь Янош Адер, а зовсім не Орбан?

Дейвід Бут має багато послідовників, його “новини”часто перепощують у Facebook навіть наші офанатілі читачі та патріоти. Ультраправа американська організація QAnon, яка дуже любить Трампа, постійно поширює фейки Бута, які вже не раз аналізували американські спецслужби. У 2016 році на “What does it mean” були опубліковані так звані таємні листи, які нібито хакнули російські спецслужби на сервері Гілларі Клінтон. Медіа та політики швидко зробили із цих джерел скандал. Пригадуєте плівки майора Мельниченка? Так от сторінка Бута спричинила подібний шум навколо Клінтон. Бут опублікував таємний російський документ, в якому йшлося про вбивство Сета Річа агентами ФБР, які діяли за вказівками Гілларі Клінтон. За розвідкою журналіста Сета Геттена, російський слід в діяльності американської сторінки “конспірологічної новинарні” є очевидним.

У 2014 році новину Бута про те, що в Україні під час війни на сході вбили 14 агентів ЦРУ, успішно мусолили в російських медіа. Ці “новини”опублікували “Известия”, та “ольгінські боти”, що працюють із Санкт Петербургу, расистські “The European Union Times”, болгарський “Strogo Sekretno”, угорські, польські і сербські онлайн ресурси, а також українські шарії чи сторінки на кшталт strana.ua. Такі люди, як Бут чи Шарій, не є просто “віруючими”, вони радше породжені жорстокою реальністю капіталізму, вони пропонують читачам та слухачам швидкоплинний, сп’янілий погляд на прихований світ, де панують конспіратори. Що змушує людину прокидатися щодня та писати брехню і байки? Найімовірніше, відповідь буде банальною – теорії змов та конспірологія це великий бізнес, а тепер ще й політика.

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

0 0
Підписатись

Підписка

Щоб отримувати повідомлення про нові публікації, підпишіться на нашу розсилку!

Ім'я *

Email *

Виберіть категорію, яка цікавить:

Суспільство
Глобалізація
Небезпека
Світ про Україну
Геостратегія
Ти елемент Універсуму
Духовність і культура
Альтернативна історія
Геоекономіка
Наука і технології
Історія і сучасність
Роздуми

Translate

Дякую!

Тепер редактори знають.