7 кроків Празької декларації для протидії Росії

7 кроків Празької декларації для протидії Росії
Чеський аналітичний центр “Європейські цінності” оприлюднив “Празьку декларацію” – заклик до західних лідерів. У ній викладено сім кроків, реалізація яких, на думку упорядників, зупинить агресію Росії:

“Ця Празька декларація подає сім невідкладних кроків, які демократичний Захід повинен зробити для припинення російської агресії. Відповідь західних демократій на цю загрозу була “слабкою”, оскільки велика частина західного політичного устрою все ще не визнає загрози, з якою ми стикаємося.

Більше ста європейських та американських експертів з питань безпеки та парламентаріїв з 21-ої країни підписали це публічне звернення, яке закликає західних лідерів, таких як Верховний представник ЄС Федеріка Могеріні, “припинити намагання уникнути визнання Росії основним джерелом ворожої дезінформації” або зробити практичні кроки, наприклад, збільшити втроє спроможність команди EEAS East STRATCOM (Східного Стратегічного командування Європейської служби зовнішніх справ).
Підписанти цієї Декларації представляють усі основні сектори західної політичної еліти та служби безпеки.

Декларація

Агресивні дії Російської Федерації є безпрецедентними в історії після завершення “Холодної війни”: більше 10 тисяч загиблих українців, які захищали свою країну від вторгнення, перша анексія силою в Європі після Другої світової війни, постійні порушення кордонів інших країн, викрадення іноземних громадян, безпрецедентне використання дезінформації, підкуп політиків, пряма фінансова та матеріально-технічна підтримка екстремістських та воєнізованих груп, вороже втручання у демократичні вибори та постійні кібер-атаки.

Однак, незважаючи на всі ці ворожі дії Москви, реакція західних демократій загалом була обмеженою та слабкою. Багато країн виправдовуються політикою примирення, наприклад, передбачуваною необхідністю співпраці з Росією для боротьби з тероризмом, незважаючи на всі докази, що суперечать уявленню про те, що будь-якої ефективної співпраці справді можна досягнути. Ми також бачимо звичні намагання поставити інтереси бізнесу вище від тисяч вбитих і безпеки наших демократій.
Володимир Путін вирішив залякати та переслідувати демократію, і значна частина західної політичної еліти ще не зрозуміла цього. Володимир Путін вирішив використати принцип розділяй і владарюй у євроатлантичному регіоні. Деякі країни залякали, інші, якщо вони дотримуються більш антизахідної, антидемократичної та антиліберальної позиції, отримують обіцянки – люб’язні енергетичні угоди,. Незважаючи на це, майже на всі країни нападають, поєднуючи шпигунство, корупцію, організовану злочинність та безперервні багаторівневі та багатоканальні дезінформаційні кампанії.

Не зважаючи на те, що Сполучені Штати розслідують вороже проникнення в її найвищу демократичну святиню – втручання у виборчий процес – в Європі подібне розслідування ніхто не ініціював. Це залишається фактом, незважаючи на те, що були чіткі випадки втручання Росії у референдуми Голландії, Британії, Італії, у вибори Франції та нещодавно у вибори Німеччини та референдум Каталонії. У всіх цих випадках втручання було спрямоване на ослаблення Заходу, демократичної системи, створення більшого хаосу та подальшого поділу в наших суспільствах. Хоча ЄС та НАТО є основними цілями, їхні оборонні відповіді залишаються доволі обмеженими. Це чітко показує, що значна частина західної політичної еліти все ще не визнає такої загрози, з якою ми стикаємося.

Підписанти, всі західні експерти з безпеки, погоджуються з тим, що потрібно зробити наступні сім кроків:

КРОК 1: Політичні лідери повинні визнати загрозу

Росія Путіна становить серйозну загрозу для західних демократій. Якщо Москва не зупиниться, потрібно запровадити додаткові санкції, спрямовані проти членів сім’ї та близького кола російських лідерів, щоб змусити їх припинити такі дії. Сьогодні Кремль сприймає відсутність покарання як запрошення продовжувати або активізувати свої агресивні дії.

КРОК 2: Розслідувати та викрити ворожу діяльність у національному контексті

Щоб провести детальний підрахунок російських підривних зусиль в окремих країнах, національні парламенти повинні створити слідчі комітети для збору та обговорення доказів впливу та дезінформації Москви.

КРОК 3: Вивчити, чого вдалося досягнути Росії

Країни-члени ЄС повинні разом провести цілеспрямоване дослідження, щоб отримати чіткі дані про те, які сегменти їхніх суспільств вірять дезінформаційним розповідям Кремля.

КРОК 4: Посилити експертний орган на рівні ЄС

Команда East STRATCOM Task Force (Оперативної робочої групи із стратегічних комунікацій) все ще відчуває серйозну нестачу робочої сили, маючи лише трьох національних експертів, які зосереджують увагу на цьому конкретному та важливому завданні. EEAS повинна втричі посилити спроможність цієї команди, щоб вона могла нарешті почати серйозно виконувати своє завдання.

КРОК 5: Дати агресору відсіч у політичній площині

Незважаючи на серйозність цієї загрози, мало хто із західних політичних лідерів дає об’єктивну оцінку агресору. Російські лідери повинні почути від європейських представників заклик припинити ці ворожі підривні зусилля проти наших демократій.

КРОК 6: Створити робочу групу однодумців-членів ЄС та НАТО

Країни, які занепокоєні російською агресією, повинні створювати такі механізми, як наприклад робочі групи, щоб розпочати реальні спільні дії, такі як координація заяв.

КРОК 7: Поширювати дані за межі експертних кіл

Існує порівняно обмежене розуміння російських підривних методів у країнах Західної Європи, тому уряди країн Центральної та Східної Європи та групи громадянського суспільства повинні активно ділитись уроками, отриманими від протидії ворожому впливу Москви”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ