79 депутатів Сейму Литви проголосували за прийняття резолюції про підтримку України

79 депутатів Сейму Литви проголосували за прийняття резолюції про підтримку України
Прийнята резолюція рішуче засуджує військову агресію проти України з боку Російської Федерації і агресивні односторонні дії, які є грубим порушенням двосторонніх і багатосторонніх угод та міжнародного права, загрожують всьому регіону та європейській безпеці, і закликає до негайного припинення цих дій.

У резолюції зазначено, що Російська Федерація свідомо проводить послідовні і агресивні деструктивні дії, спрямовані проти України, Європейського Союзу (ЄС) і НАТО і її держав-учасниць. Здійснивши військовий напад у Керченській протоці,  Росія перетнула «червону лінію».

Документ, прийнятий Сеймом закликає до фундаментальних змін в західній стратегії щодо російської агресії.

Резолюція Сейму пропонує, щоб вимоги до Росії були такими:

  1. Термінова передача Керченської протоки  Організації Об’єднаних Націй;
  2. Передача під контроль ООН  окупованих і контрольованих Росією територій  для підтримання миру;
  3. Звільнення всіх політичних ув’язнених та військовополонених, затриманих та ув’язнених громадянами України.

 

Якщо Росія ці вимоги в найближчому майбутньому не виконає, пропонується застосовувати всеосяжні санкції із залученням російського газу і нафти, а також фінансового сектору, в тому числі його видалення з системи SWIFT.

Постанова сейму підтримує присутність НАТО в Чорному морі, закликає держави-учасниці ЄС і НАТО розширити і посилити санкції проти Росії і розширювати і поглиблювати співробітництво з Україною, зміцнювати її обороноздатність, допомагати їй здійснити реформи і забезпечити, щоб до 2027 року Україна була належним чином підготовлена до запуску переговорів про вступ до ЄС.

Документ, прийнятий Сеймом звертається до держав-учасниць ЄС і НАТО, а також Організації Об’єднаних Націй, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Ради Європи та їх парламентських асамблей, закликаючи вжити всіх заходів для забезпечення того, щоб Росія поклала край агресії проти України і її територіальної цілісності і незаконно анексованого Криму і мілітаризація Приазов’я, дотримуватись договору про нерозповсюдження ядерної зброї і прийняла Мінську угоду. 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ