Аероіони – життєдайна складова повітря

Аероіони – життєдайна складова повітря

Чому повітря у сільській місцевості чи лісі здається нам чистішим? Можливо, у ньому більше кисню? Насправді його рівень відрізняється несуттєво: на березі моря чи в лісі – 21,9%, у місті – до 20,8%, у квартирі чи офісі – не більше 20,7%, а в підвальних приміщеннях – до 20%. Однак на якість повітря впливає ще один чинник – аероіони.

Біологічну дію електричних зарядів в повітрі відкрив у 1918 р. біофізик Олександр Чижевський[1]. Учений експериментально довів, що аероіони кисню з від’ємним зарядом відіграють важливу роль у роботі організму, а їхня нестача призводить до порушень гомеостазу і погіршення захисних функцій.

Іонізація атмосфери відбувається насамперед завдяки електричним розрядам під час грози, випромінюванню космосу й Землі. Молекула кисню захоплює вільний електрон і перетворюється в аероіон з від’ємним зарядом. О. Чижевський вважав їх “вітамінами” кисню, без яких повітря стає “мертвим”.

Імовірно, висока середня тривалість життя в місцях з надлишковою природною радіацією пояснюється саме великою концентрацією аероіонів у повітрі. Наприклад, перше місце в рейтингу тривалості життя займає Японія, де природна радіація значно підвищена.

Перехід людини до життя у великому місті, постійне перебування в обмежених закритих приміщеннях, де кількість аероіонів є суттєво меншою, спричинило погіршення її здоров’я. Чижевський мріяв, що для вирішення цієї проблеми в недалекому майбутньому будуть створені “електрокурорти” з “живою” атмосферою[2].

Аероіони бувають легкі (складаються з окремих молекул газів) і тяжкі (великі конгломерати молекул з домішками). Оздоровчий ефект мають саме легкі аероіони з від’ємним зарядом. Їхня кількість у сонячний день поблизу моря чи в гірській місцевості становить більше 1000/см3, на деяких гірських курортах – до 10000/см3, а поблизу водоспадів – до 100000/см3. Шкідливих тяжких аероіонів на природі майже немає. Натомість у містах легких аероіонів з негативним зарядом є всього 100/см3, а шкідливих – до десятків тисяч в 1 см3.

Олександр Чижевський виявив, що смертність щурів, які певний час дихали повітрям з негативними аероіонами, зменшилась у 9 разів, а тривалість їхнього життя збільшилась на 40%. Натомість від повітря з позитивними іонами смертність тварин становила 60%.

У 1926 році О. Чижевський експериментально довів, що життя не може існувати без атмосферної електрики. Вчений помістив щурів в ізольовану камеру з очищеним від іонів повітрям. Через 13-18 днів тварини почали гинути, розтин показав суттєві морфологічні зміни в органах і судинах, характерні для гіпоксії (кисневого голодування). Коли ж у цій камері розмістили іонізатор, тварини почувалися чудово. Саме тому й людям варто обирати системи очищення повітря, що генерують аероіони з негативним зарядом.

Також учений з’ясував, що аероіони, впливаючи на рецептори шкіри, змінюють тонус центральної нервової системи, що призводить до покращення метаболізму. О. Чижевський назвав цей механізм зовнішнім електрообміном. Натомість аероіони, що потрапляють у легені, збільшують негативний заряд клітин усіх рідин організму, що перешкоджає їхній агрегації у згустки та відновлює мікроциркуляцію крові. До того ж аероіони активують і нормалізують майже всі фізико-хімічні процеси організму.

Дослідник також створив апарат, що генерував негативно заряджені аероіони – люстру Чижевського. За життя вченого такі пристрої оздоровлювали сотні тисяч мешканців країни в медичних закладах і санаторіях. Згодом біофізика заарештували за політичними мотивами, інформація про його дослідження і винаходи почала поступово втрачатися.

Після розпаду СРСР Чижевського реабілітували, а пристрої за його розробками почали виготовляти на великих підприємствах. Однак через засекреченість досліджень вченого сучасні іонізатори повітря мають інші технічні характеристики, а тому не дають таких результатів, як люстра Чижевського. Закритість матеріалів науковця зумовлена і його вивченням надможливостей (телекінезу, сугестії), які людина начебто набувала під дією певної концентрації негативних аероіонів. Такі експерименти Чижевський проводив з дресирувальником Дуровим, якому нібито вдалося подумки керувати тваринами.

Український фізик і винахідник Віктор Жуков також сконструював унікальний іонізатор негативних аероіонів, що при менших габаритах здатний генерувати більше іонів, ніж люстра Чижевського. Та все ж найкращий вплив на організм людини має повітря біля моря, річки чи лісу. Тому, щоб гармонізувати тіло і душу, потрібно якомога частіше бувати на природі.

 

 

 

 

[1] Чижевский А.Л. Аэроионы и жизнь. Беседы с Циолковским. 1999. Издательство: Мысль.

[2] Скипетров В.П. Аэроионы и жизнь. Саранск: Красный Октябрь, 2011. — 140 с.

 

 

 

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ