Александр Хуг: Минулий тиждень був найгіршим на Донбасі за цей рік

Перший заступник Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СMM) Александр Хуг заявив під час брифінгу у понеділок, 21 травня, у Києві. На ньому він, зокрема, зазначив:

“Минулий тиждень був найгіршим за цей рік з погляду багатьох показників. Загалом ми зафіксували 7700 порушень режиму припинення вогню.

16-17 травня у Світлодарську СММ чула майже 500 вибухів та приблизно 860 пострілів і черг із великокаліберного кулемета та стрілецької зброї.

17-18 травня у Горлівці СММ чула 140 вибухів, здебільшого артилерійський танковий вогонь, вибухи зенітної гармати, постріли з важкого кулемета і стрілецької зброї.

Увечері в середу, 16 травня, стаціонарна камера СММ на Донецькій фільтрувальній станції зафіксувала понад 20 ракет із “Градів”, що розірвались на захід від станції у підконтрольному Україні районі. Артилерія – особливо MLRS (реактивна система залпового вогню) – це широкомасштабна зброя. Вона не розрізняє військового та цивільного. ЇЇ використання у зоні населених пунктів є вбивством.

Минулого тижня у період між 14 і 20 травня СММ підтвердила дані про двох загиблих мирних жителів, зокрема 13-річного хлопчика, і ще про трьох поранених. Інформація про багатьох інших жертв перевіряється. Наші спостерігачі уточнюють дані для встановлення фактів.

Обидві сторони закликають до відповідальності, але жодна не знає, хто це розпочав. Це безглуздий цикл насильства. Немає логіки в артилерійському обстрілі Світлодарська чи Горлівки поблизу цивільних спостерігачів СММ та школи з сотнями дітей у ній.

Оскільки позиції сторін перебувають на відстані 200-300 метрів від Донецької фільтраційної станції, ДФС розташована в центрі бойових дій. Понад 300 000 людей по обидва боки лінії контакту залежать від ДФС.

Минулого тижня я зустрічався з людьми, які займають високі посади, і отримав позитивні повідомлення; я сподіваюсь, що конструктивний підхід нарешті може гарантувати, що ДФС залишиться діючою”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ