Amnesty International про 5-ту річницю Революції Гідності

Amnesty International про 5-ту річницю Революції Гідності
Amnesty International (Міжнародна амністія) — неурядова організація, заснована у Великій Британії в 1961 році, що має на меті “проведення досліджень та дій, спрямованих на попередження та припинення грубих порушень прав людини, а також допомогу тим, чиї права вже були порушені”.

У п’яту річницю подій на Майдані МА розповсюдила текст, у якому заявила, що в розслідуванні справ Революції гідності немає відчутного прогресу.

“Українська влада не зуміла домогтися справедливості для всіх жертв злочинів міліції, вчинених під час протестів Євромайдану п’ять років тому”, – заявила Amnesty International у п’яту річницю найстрашнішого дня протестів, що призвели до падіння тодішнього президента Віктора Януковича.

“Масштаби порушень прав людини, вчинені під час Євромайдану, були набагато більшими, ніж ті, з якими стикалась українська система кримінальної юстиції, не кажучи вже про її неефективність. Гірше те, що вона не переслідувала колишніх і нинішніх працівників правоохоронних органів, а чинила опір і перешкоджала правосуддю”, – сказав Колм О Куанакейн, старший директор Управління Генерального секретаря Amnesty International під час свого візиту до Києва.

“П’ять років – це довгий термін, коли йдеться про правосуддя, а для більшості жертв, які постраждали від рук української міліції, справедливості ще не видно. Влада, що прийшла після Януковича, давала обіцянки, виголошувала сильні слова, але час і факти говорять самі за себе. Поки всі, хто несе відповідальність, зокрема й ті, що при владі, не будуть притягнуті до відповідальності, не може бути мови про відчуття справедливості”.

Понад 100 осіб загинули на протестах Євромайдану, які жорстоко придушували сили безпеки. Станом на кінець 2018 року Генеральна прокуратура ідентифікувала 441 підозрюваного, більшість із них – колишні правоохоронці, а також чиновники міської адміністрації, прокурори та судді. 

Загалом до суду було передано справи 288 осіб. Судові рішення були винесені за 52 із них, зокрема пролунало 48 обвинувачень, але лише дев’ять рішень передбачали позбавлення волі. Жоден з ув’язнених не був колишнім працівником міліції.

“Через рік після подій ми опублікували звіт “Україна: рік після Євромайдану, з правосуддям затягують, у правосудді відмовляють”. Через п’ять років після Євромайдану гасло залишається актуальним. Це ганьба і звинувачення на адресу системи кримінальної юстиції України”, – сказав Колм О Куанакейн.

Amnesty International закликає українську владу взяти на себе зобов’язання щодо ефективного розслідування порушень прав людини, вчинених під час Євромайдану, включно з побиттями та вбивствами. Вони повинні захищати слідчих від політичного тиску й надавати їм ресурси та повноваження, необхідні для виконання їхніх завдань, зокрема дозвіл на відтворення розстрілів, що відбулися 18-20 лютого 2014 року.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ