Автоматичний інспектор безпеки

Автоматичний інспектор безпеки

Нова система детекторів попереджає про серйозну аварію електричного обладнання. Про це пише Софі Башвік у журналі Scientific American. 

Зовні двигуни високої напруги головного приводу, що належать катерові Spencer американської Прибережної охорони, виглядали цілком нормально. Тим часом новоінстальована система детекторів сигналізувала, що набір електричних радіаторів, які служать для розігрівання двигунів, аж поки ті із гучним туркотінням почнуть працювати, зіпсувався. Коли члени команди підняли металевий капот, то побачили задимлені розплавлені проводи.

Не лише самі радіатори були несправні, але й “їхня електроізоляція потріскала і зносилась, що в будь-який момент могло призвести до пожежі”, – говорить професор Massachusetts Institute of Technology Стівен Ліб, один з авторів опублікованої у березні (2019 р.) на сторінках IEEE Transactionson Industrial Informatics статті, в якій описується нова розробка.

Ця система використовує технологію, звану неінвазивниммоніторингом навантаження (Nonintrusive Load Monitoring– NILM). Як на кораблях, так і в будівлях до одного джерела енергії часто підключають багато пристроїв, кожен з яких відзначається однозначною характеристикою відмінностей у споживанні струму. Детектор NILM, інстальований у конкретному місці електричної мережі, здатен розпізнавати ці окремі “відбитки пальців” і визначати, скільки енергії споживає певний пристрій. Хоч техніку NILM було винайдено ще у 80-х роках, в широкій практиці її почали застосовувати упродовж останніх кількох років, коли енергетичні підприємства і незалежні стартапи узялися виробляти розумні вимірювачі, які дозволяли моніторувати використання електричної енергії в громадських будівлях і приватних домівках. 

Нова система обробляє дані NILM і висвітлює інформацію на розподільчих щитахкатерів Прибережної охорони. “Науковцям вдалося створити корисне знаряддя, – каже Девід Ірвін, асистент електротехніки та комп’ютерної інженерії із Массачусетського університету, що в Амгерст, який не брав участі у цьому проєкті. – Тоді, коли чимало академічних експериментів з NILM відірвані від практики, група Ліба зосередилася на застосуванні розробкиу реальному світі, успішно адаптуючи конструкцію детектора до потреб комерційного використання”. 

Панелі індикаторів такого типу здатні попереджати власників будинків про пошкоджене обладнання і можуть стати незамінними в промислових та мілітарних обставинах. “Діагностика скерована на виявлення несправності приладів, а ще краще – на попередження їхньої поломки”,– каже Ліб. Швидке викриття аварії одного із комплектів двигунів Spencer-а дало можливість Прибережній охороні його замінити, коли судно ще було пришвартоване коло берега.

“Мабуть, ніхто не любить, коли щось ламається”, – говорить він, але на катерах, або у випадку рафінерій, хімічних технологічних ліній, виробничих підприємств і будівель, що використовуються з комерційною метою, аварія одного елементу може знерухомити цілу систему, що матиме серйозні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Спотикання задля науки Вигризання вогню